30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який міжнародна спільнота відзначає щороку 30 липня, – ще одна нагода нагадати усім  про ту небезпеку, яку ця проблема становить для людей.

Причини, з яких люди потрапляють до рабства, – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «роботорговців».

Сьогодні поняття «торгівля людьми» набуло нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то тепер воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. І все-таки постраждалим жінкам психологічно дещо простіше, ніж чоловікам, розповісти, що з ними сталося. А постраждалих чоловіків  стає дедалі більше, але вони соромляться звертатися до спеціальних служб.

Про те, як уникнути можливої біди в майбутньому та не потрапити в рабство,
читайте ТУТ.