Головна / Економіка та фінанси / Економіка / Відділ економічного розвитку і торгівлі РДА інформує

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації інформує:

Європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу – COSME

09.03.2017 Президент України підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)», прийнятий Верховною Радою України 22.02.2017.

Competiveness of Small and Medium Enterprises (далі – програма COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу. Програма COSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд. євро. Перелік програм, що визначаються Європейською Комісією, щороку змінюється та викладається в окремому документі – Робочій програмі.

Доступна для України Робоча програма на 2017-й рік складається з 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками: полегшення виходу на зовнішні ринки; поліпшення умов для конкурентоспроможності; формування культури ведення бізнесу. У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів. Робоча програма доступна на офіційному веб-сайті Європейської Комісії за посиланням:http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/21624.

Більше детальної інформації про програму COSME можна прочитати на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку у розділах: “Головна”-“Пріоритетні реформи”-“Програми підтримки підприємців”, або за посиланням: http://bit.ly/2mBWHiG. Також, інформація про програму COSME доступна на офіційному веб-сайті Європейського виконавчого агентства з МСП (Executive agency for SMEs – EASME):https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

***

Збір проектів (проектних ідей) до проекту плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року

Обласною робочою групою, утвореною розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації від 12.09.2016 № 304 (далі – робоча група), розробляється проект плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року (далі – проект плану заходів).

Ключовим етапом розробки проекту плану заходів є збір пропозицій щодо проектів (проектних ідей) від суб’єктів регіонального розвитку, їх аналіз та відбір обласною робочою групою, утвореною розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації від 12.09.2016 № 304. За результатами відбору буде сформовано каталог проектів (проектних ідей) регіонального розвитку на 2018-2020 роки, який буде включено до проекту плану заходів.

Запрошуємо місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, громадські організації, установи та організації усіх форм власності, наукові установи надати проекти (проектні ідеї), які дозволять реалізувати завдання Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням Житомирської обласної ради від 19.03.2015 № 1403 (далі – Стратегія).

Основні критерії відбору проектів (проектних ідей):

1.                       Спрямованість на досягнення суспільної вигоди.

2.                       Отримувачем вигод від реалізації проекту не може бути окрема фізична або юридична особа.

3.                       Термін реалізації проекту – не більше як 3 роки (2018-2020 роки).

4.                       Відповідність одній із стратегічних цілей та конкретним завданням операційних цілей, визначених у їх рамках.

5.                       Наявність людської та технічної спроможності для реалізації проекту (проектної ідеї).

Проект (проектна ідея) обов’язково надається за формою, наведеною нижче, на адресу департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації (далі – департамент) м. Житомир, вул. М. Бердичівська, 25 не пізніше 10 жовтня 2016 року.

Примітка: Приклади проектів (проектних ідей) можна подивитися в розділі 4 «Каталог проектних ідей» Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року, затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 10.09.2015 № 1585 (далі – план заходів).

Стратегія та план заходів розміщені на офіційному веб-сайті Житомирської облдержадміністрації у розділі «Стратегія розвитку Житомирської області на період до 2020 року».

Цілі стратегії

Форма подання

***

Шановні підприємці Житомирського району!

Відділ економічного розвитку і торгівлі Житомирської райдержадміністрації щиро та середечно вітає усіх вас із професійним святом – Днем підприємця України!

Ваше професійне свято – це приємна нагода висловити вам подяку за наполегливу працю, за високий рівень професіоналізму та здатність досягати мети.

Не можна не відзначити особливого внеску того сектору, який ви представляєте у справу розбудови країни. Розвиток підприємництва – це збільшення надходжень до місцевого бюджету і можливість вирішувати соціально-економічні питання у районі. Це – заняття для лідерів, які відповідають не лише за власний добробут, а й за добробут своїх працівників та їхніх родин. Тож від вас залежать, економічна могутність нашого краю та держави.

Ми щиро бажаємо вам нових досягнень, добросовісних конкурентів і сприятливої соціально-економічної атмосфери. Хай щастить вам та вашим родинам, хай ніколи не зрадить вам оптимізм!

Також маємо нагоду запросити представників структурних підрозділів адміністрації, установ, організацій та підприємців району 2 вересня 2016 року на 11 год.  у велику залу районної ради на урочитстості до Дня підприємця.