Головна / Голодомор 1932-1933 років / Голодомор у регіоні / Книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Житомирському районі

В 2008 році минає 75 років з часу однієї з найбільших трагедій українського народу – голодомору 1932-33 років, який був геноцидом українців. Внаслідок цілеспрямованої та системної політики тодішньої влади – диктатури комуністичної партії Радянського Союзу, - були підготовлені та створені умови, організовані і проведені заходи на державному рівні, які призвели спочатку до майже суцільного позбавлення українських селян землі та знарядь її обробітку, а потім до повного вилучення у селян продуктів харчування. В підсумку, в Україні померли голодною смертю від 7 до 10 млн. людей.

Довгий час в Радянському Союзі ця трагедія замовчувалась, страшні сторінки нашої історії були закриті. За нагадування чи розповсюдження інформації про Голодомор радянсько-комуністична влада карала нещадно. Суди, розстріли, довгі тюремні терміни, заслання, переслідування, обмеження прав громадян, цькування – це та інше було покаранням людям, які насмілились сказати правду.

Сьогодні ми маємо змогу розказати про трагедію всьому світу…

Завантажити Книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Житомирському районі