Про проект придбання комп’ютерного томографа для КНП «ЦРЛ» Житомирської районної ради

14 грудня 2018 року до КНП «Центральна районна лікарня» був доставлений комп’ютерний томограф з метою модернізації  матеріально-технічної бази лікувального закладу для забезпечення діагностичного процесу високотехнологічним та сучасним видом обстеження та надання якісної медичної допомоги.

Рішення про придбання томографа було прийнято в січні 2018 року на нараді в районній лікарні за участі голови РДА Сергія Микитюка, голови районної ради Сергія Крутія та начальника обласного управління охорони здоров’я Миколи Суслика.

Кошти на проект збирали усією громадою, рішення про перерахування коштів на томограф були прийняті апаратом та колективами більшості структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчим апаратом районної ради, багатьох установ та організацій, бізнесових структур району.

Також питання виділення додаткових коштів на придбання томографа для КНП «ЦРЛ» неодноразово розглядалося й на сесіях селищної, сільських та сільських рад ОТГ. Загалом вартість проекту складає 12,7 млн грн.

З районного бюджету на проект виділено 4 млн 912,5 тис грн, з обласного – 1 млн грн. Бізнес та підприємці забезпечили надходження в сумі 1 млн 338 тис грн. Власні надходження лікарні склали 347 тис грн. Селищна та сільські ради району перерахували на томограф 4 млн. 444 тис. грн.

На позачерговій сесії районної ради 24 квітня 2019 року було довиділено необхідну суму для остаточного розрахунку з постачальником обладнання.

Це перший в області такий апарат, придбаний для потреб районної лікарні.

Придбання томографа для КНП «ЦРЛ» дасть змогу забезпечити ранню діагностику захворювань та оперативне лікування мешканців району. Використання даного обладнання дозволить покращити лікувально-діагностичний процес, пришвидшити діагностику у нетранспортабельних хворих з невідкладними станами, провести максимальний обсяг досліджень при підозрі на онкопатологію, туберкульоз, цереброваскулярні захворювання, хвороби опорно-рухового апарату тощо.

На сесії районної ради 25 лютого 2019 року було прийнято рішення про укладення Меморандуму про участь у реалізації районного проекту з придбання та встановлення комп’ютерного томографа між КНП «ЦРЛ», районною радою,  райдержадміністрацією та селищною і сільськими радами району. Документом передбачено співфінансування проекту та забезпечення обслуговування жителів усіх населених пунктів району шляхом надання медичних послуг з досліджень на комп’ютерному томографі на пільгових умовах за зниженою вартістю, яка не є вищою за вартість витратних матеріалів та затрат на обслуговування дороговартісного обладнання. Послуги на передбачених умовах надаватимуться виключно за направленням лікувального чи медичного закладу та/ або лікаря.

Проект став одним із заходів в рамках процесу виведення лікарні на рівень кращої в області. Наразі тут триває ремонт. У тому числі й палат для пацієнтів, де у перспективі має бути по 2-4 ліжка. В лікарню закуповується сучасне обладнання.

За 2017-2018 роки на капітальний ремонт ЦРЛ та закупівлю медичного обладнання було виділено та освоєно 14 млн грн. Тут працюють фахові спеціалісти.

У 2017 році в ЦРЛ придбано колоноскоп, апарат штучної вентиляції легень, пральне та комп’ютерне обладнання, аналізатор біохімічний автоматичний, система ультразвукова діагностична, фіброгастроскоп, апарат лазерний скануючий двоканальний, автомобіль, парафінонагрівач тощо. У 2018 році здійснено передоплату за комп’ютерний томограф, придбано уретерореноскоп жорсткий, камеру Панмед-1С, вимірювач артеріального тиску, євродозатори та ін.

Фінансування ЦРЛ у 2016 році становило 42,647 млн грн, у 2017 – 40,4 млн грн, у 2018 – 44,75 млн грн. На проведення ремонтних робіт у 2016 році освоєно 1,59 млн грн, у 2017 – 1,04 млн грн, у 2018 – 1,03 млн грн.

Наразі розроблено проект з термосанації приміщення установи.

Довідково: Комп’ютерний томограф Astelion TSX – 034А, виробник CANON MEDICAL SYSTEMS, Японія, має широкі діагностичні можливості і застосовується для отримання трансаксіальних зображень любої анатомічної зони. Аппарат вважають золотим стандартом для сучасної діагностики завдяки ідеально виваженому часу роботи та результативності роботи. Кожен такий томограф – обладнання унікальне, тому що має надзвичайно високу швидкість роботи з максимально високою точністю результатів діагностування онкологічних захворювань, захворювань опорно-рухової, нервової та серцево-судинної системи тощо.

Маючи високу роздільну здатність і інноваційне програмне забезпечення, ця модель дозволяє будувати 3D-моделі зображень будь-якого органу всіх систем організму, завдаючи пацієнтові мінімальну шкоду.

Особливі характеристики системи:

– багатозрізовий детектор, який дає змогу отримати високоякісні зображення при низькому променевому навантаженні;

– висока швидкість сканування – за 1 сканування можна отримати дані для 16 зрізів (сканування в діапазоні 30 см може бути виконано за 10 с і менше), що підвищує пропускну здатність;

– висока якість зображень – отримання тривимірних зображень з високим розрішенням;

зручність роботи, легкість формування зображень з оптимальними параметрами.

 

Інформація про надання фінансової допомоги на придбання КТ