До уваги роботодавців району!

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує про зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» в Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

По-перше, у зв’язку із тим, що до Міністерства економіки від Міністерства соціальної політики перейшла сфера регулювання трудових відносин, будуть перезатверджені форми службового посвідчення інспектора праці та картки обліку даних інспектора. До моменту затвердження Міністерством економіки зазначених форм будуть застосовуватися старі форми службового посвідчення та картки обліку даних інспектора праці.

По-друге, уточнено, що перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюють у формі інспекційних відвідувань, які проводять інспектори праці Держпраці та її територіальних органів.

По-третє, із підстав для інспекційних відвідувань вилучили інформацію:

  1. Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

  2. Пенсійного фонду України та його територіальних органів про роботодавців, а саме:

– які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;

– в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;

– в яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації.