Голова Житомирської РДА взяв участь у засіданні колегії освітян району

колегія

21 лютого в актовій залі Новогуйвинської гімназії Житомирського району відбулася колегія відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської райдержадміністрації.

На колегії розглянуто ряд актуальних питань, зокрема, про психолого-соціальний супровід в початковій школі впровадження ініційованої Президентом України Петром Порошенком реформи «Нова українська школа». У ході колегії також проведено новий сучасний урок за методикою гармонійного розвитку дитини, презентовано ігрову кімнату, де проведено тренінг «LEGO. Гра по-новому, навчання по-іншому», презентовано роботу медіатеки та ресурсної кімнати, проведено урок за проектом «Інтелект України» та окреслено нові підходи до організації роботи в умовах НУШ.

Нова українська школа – це перш за все новий зміст, структура, новий освітній простір, що дає учням рівний доступ до якісної освіти. Метою реформи є забезпечення різнобічного розвитку дитини, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя у суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення.

Присутній на колегії голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк поінформував учасників колегії про хід секторальних реформ, що проводяться за ініціативи Президента України та активної підтримки голови облдержадміністрації Ігоря Гундича. Мова йшла, передусім, про освіту та спорт, позитивні результати реформи децентралізації у районі тощо.

Після колегії С. Микитюк відвідав Інклюзивно-ресурсний центр, що створений і працює на базі Новогуйвинської гімназії. Тут вже є вагомі результати. Як повідомила директор центру Олена Нікуліна, наразі заклад відвідує 15 дітей з Житомирського району. Одне заняття триває 1,5 години і ділиться на три блоки. Кожні 30 хвилин з дитиною займається інший фахівець – дефектолог, психолог, вчитель-реабілітолог.

З початку 2019 року до Інклюзивно-ресурсного центру почали звертатися й мешканці інших районів області, зокрема – Черняхівського, Хорошівського та Ружинського, адже батьки зацікавлені у проведенні комплексного обстеження психічного стану розвитку своєї дитини з подальшим відвідуванням центру для забезпечення її гармонійного розвитку.