Юрій Оханський провів другу робочу нараду щодо збереження притулку для ведмедів

нарадатуризм

01 липня голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський провів другу робочу нараду з питання збереження реабілітаційного центру для ведмедів у с. Березівка.

Участь у нараді взяли заступник голови РДА Катерина Мельник, керівник апарату Олена Гречко, начальник відділу культури і туризму РДА Алла Литвиненко, Березівський сільський голова Сергій Чернуха та власник земельної ділянки, на якій розміщено притулок, приватний підприємець Норік Анмегікян.

Нагадаємо, що офіційним оператором центру є ТОВ «Ведмежий притулок «Житомир», у якого закінчилося зовнішнє фінансування на забезпечення його функціонування. Донедавна притулок утримувався і працював завдяки благодійним коштам громадських організацій з Німеччини та Австрії, зокрема – Міжнародного ветеринарного фонду «Чотири лапи». Наразі це фінансування закінчилося і утримання чотирьох ведмедів опинилося під загрозою. Частина коштів надходила і від екскурсій, однак у зв’язку із карантинними обмеженнями дані надходження скоротилися майже до нуля. Тому можливе закриття центру, а тварин буде передано у подібну установу під Києвом.

Власник ділянки має власне бачення вирішення проблеми. За його словами, навіть якщо ведмедів заберуть, не буде великою проблемою знайти нових. Питання лише у фінансуванні, або ж у виведенні центру на самоокупність. Тому планується розширення туристичного об’єкту шляхом розміщення на суміжній території певних видів парнокопитних тварин – лам, баранів тощо.

За словами голови райдержадміністрації, основна проблема даного питання – безгосподарність  оператора туристичного об’єкта та відсутність чіткого бізнес-плану, стратегії його розвитку. Юрій Оханський впевнений, що такий проект має плануватися не на рік і не на два, має бути комплексний план розвитку із гарантованими фінансовими надходженнями.

Підсумовуючи, відзначимо, що наразі ТОВ «Ведмежий притулок «Житомир» необхідно продовжити роботу щодо пошуку спонсорських коштів на забезпечення харчування ведмедів, які ще живуть у притулку та повторно звернутися до іноземних благодійників за фінансовою підтримкою.