Юрій Оханський взяв участь в онлайн-нараді «Забезпечення прав та найкращих інтересів дітей Житомирської області»

нарадаправа дітей

4 червня голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський взяв участь в онлайн-нараді «Забезпечення прав та найкращих інтересів дітей Житомирської області» з головами райдержадміністрацій, міськими головами та головами об’єднаних територіальних громад.

На порядку денному наради були виступи заступника голови Житомирської облдержадміністрації Віри Рогової щодо забезпечення прав та найкращих інтересів дітей  Житомирської області та Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби щодо взаємодії працівників освітньої, соціальної та медичної галузей щодо моніторингу дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Також було заслухано національного консультанта, експерта з реформи при Уповноваженому Президента України з прав дитини Ксенію Зубрій щодо забезпечення ефективної співпраці в рамках меморандуму між Уповноваженим Президента України з прав дитини, Житомирською облдержадміністрацією та Фондом «LUMOS», в.о. начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Ольгу Липовецьку щодо виконання заходів Регіонального плану реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Житомирській області на 2019-2026 роки у 2020 році та надання якісних освітніх послуг дітям з особливими потребами.

У свою чергу директор Департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Юрій Прокопець виступив з питання щодо побудови ефективної системи надання соціальних послуг в області, а в.о. начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук – щодо реалізації права дітей на сімейне виховання.

Директор Житомирського обласного центру соціальних служб Ганна Антіпова розповіла про розвиток соціальних послуг для сімей з дітьми як важливий аспект профілактики соціального сирітства, а координатор БФ «LUMOS» в Житомирській області Наталія Шигонська – про підтримку Фонду «LUMOS» в реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей в Житомирській області.