Події на часі

16 Травня, 2017 16:02:00
Категорія: Район
Чому голова райдержадміністрації не погоджує проект землеустрою ГО «Оліївська спілка»?

21 березня 2017 року до райдержадміністрації вкотре надійшло колективне звернення ГО «Оліївська спілка» про розгляд та погодження проекту землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) загальною площею 96,1129 га, переданих у спільну часткову власність власникам земельних часток (паїв), на території Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Вперше цей проект землеустрою був поданий ГО «Оліївська спілка» для погодження 29.06.2016. 12.09.2016 зазначений проект було повернуто на доопрацювання.

Вдруге даний проект подано ГО «Оліївська спілка» для погодження 09.11.2016. За результатами повторного розгляду Житомирською райдержадміністрацією 17.01.2017 відмовлено у його погодженні, у зв’язку з тим, що він не відповідає документації із землеустрою, вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

ГО «Оліївська спілка» враховано та усунуто деякі із зауважень та подано втретє проект землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) загальною площею 96,1129 га для погодження. Однак Житомирська райдержадміністрація вважає, що даний проект все ще не відповідає вимогам чинного законодавства. Аби прояснити ситуацію ми звернулися за коментарем до голови райдержадміністрації Сергія Михайловича Микитюка.

 

Сергію Михайловичу, у чому полягають основні недоліки проекту землеустрою що його вже втретє подає на Ваш розгляд ГО «Оліївська спілка»?

– По-перше, і це надзвичайно важливо, площа та склад угідь переданих земель у спільну часткову власність не відповідає площі та складу угідь зазначених у проекті.

Так, відповідно до розпоряджень голови Житомирської райдержадміністрації власникам земельних часток (паїв) у кількості 664 чоловіки у спільну часткову власність передано землі реформованого КСП «Оліївське» на території Оліївської сільської ради, у т.ч.  сади – площею 78,0 га та хмільники – площею 23,4 га. Загальна площа їх складає 101,4 га.

Згідно проекту землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) та поданих Витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, земельні ділянки, які підлягають розподілу складають площу 96,1129 га, за складом угідь зазначено як рілля.

Таким, чином відрізняється склад угідь земельних ділянок та їх площа на 5,2871 га.

 

Так, це доволі серйозні недоліки. Що ж іще стало причиною непогодження Вами цього проекту землеустрою?

По-друге, 27.03.2017 Житомирською райдержадміністрацією здійснено обстеження 6 масивів з 13 земельних ділянок, які підлягають розподілу згідно проекту землеустрою. За результатами обстеження встановлено, що на масивах № 6 та № 10 знаходяться фруктові дерева (садок).

Відтак, проекту землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) загальною площею 96,1129 га, переданих у спільну часткову власність власникам земельних часток (паїв), на території Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області розроблений на земельні ділянки за складом угідь - рілля, а насправді, на деяких земельних ділянках знаходиться садок.

 

Іще є зауваження до проекту…?

- Так, дійсно, важливим є й те, що порушено порядок проведення загальних зборів співвласників майнових  та земельних часток (паїв) колишніх членів  КСП «Оліївське» Житомирського району Житомирської області від 23.08.2014 (невідповідність п. 7, п. 9 Порядку організації робіт та методики розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2004  №122), а саме:

- відсутня інформація про участь голови Житомирської райдержадміністрації (уповноваженої ним особи) на зборах, порушено порядок обрання головуючого та секретаря зборів.  

- порушено процедуру розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) колишніх членів КСП «Оліївське» Житомирського району Житомирської області від 23.08.2014 (кількість присутніх осіб на зборах і ті що розписались в списках відрізняється).

- у поданих до протоколу списках бувших членів КСП «Оліївське» Житомирського району та їх спадкоємців, які мають право на земельну частку (пай) при розпаювання багаторічних насаджень відсутні печатки сільської ради і райдержадміністрації та підписи голів.

Поряд з цим, важливим є й те, що наразі відсутнє розпорядження голови Житомирської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), що є порушенням ч. 4 ст. 49-1 Закону України «Про землеустрій», якою передбачено, що проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляються на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв).

 

Якими ж будуть подальші кроки райдержадміністрації щодо вирішення цього питання?

- 10.05.2017 питання щодо погодження проекту землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) загальною площею 96,1129 га переданих у спільну часткову власність власникам земельних часток (паїв), на території Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області було розглянуто на комісії по розпорядженню землями державної власності за межами населених пунктів та вирішенню інших питань у галузі земельних відносин та прийнято рішення про відмову у погодженні зазначеного проекту у зв’язку з тим, що він не відповідає документації із землеустрою, вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Житомирською райдержадміністрацією про прийняте рішення 16.05.2017 повідомлено керівника ГО «Оліївська спілка» Гордєніна О.Г. та повернуто проект землеустрою, щодо організації території земельних часток (паїв) загальною площею 96,1129 га переданих у спільну часткову власність власникам земельних часток (паїв), на території Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Навігація:
Категорія новин:
Copyright © 2008
Розробка сайту веб студія SEOTM