12 Вересня, 2018 15:16:00
Державна служба України з питань праці інформує

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

Незадекларована праця в Україні найчастіше проявляється у таких формах:

- економічна діяльність без державної реєстрації;

- наймана праця без оформлення трудових відносин;

- приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;
- маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільні відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

Повністю задекларована праця - це коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, повідомив про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачує працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачує за нього єдиний соціальний внесок. Виконання цих умов гарантуватиме працівнику здорові і безпечні умови праці.

Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.

З метою інформування про порушення трудового законодавства, особливо в частині фактів нелегальних трудових відносин, просимо громадян повідомляти органи Державної служби України та управління праці про факти незадекларованих трудових відносин:

- зателефонувати на гарячу лінію до працівників Урядового контактного центру, який працює цілодобово, за номером 1545;

- заповнити форму ,,Повідомити про не задекларовану працю”, яка розміщена на сайтах управління Держпраці в області та департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської  ОДА;

- надіслати повідомлення на адресу електронної пошти управління Держпраці у Житомирській області 06zt@dsp.gov.ua або управління праці та соціального захисту населення Житомирської РДА 20406164@mail.gov.ua.