29 Грудня, 2017 13:12:00
Для освітніх закладів району придбано сучасні мультимедійні комплекси

Останнім часом в українських навчальних закладах почали активно з'являтися інтерактивні дошки, мультимедійні проектори тощо. Не є винятком і наш район. Так, у 2017 році ряд шкіл Житомирського району поповнилися інтерактивними комплексами. Зокрема, по три таких комплекси отримали Озерненська та Новогуйвинська гімназії, по одному – Коднянська, Вертокиївська та Сінгурівська ЗОШ І-ІІІ, мультимедійний проектор придбано для Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На це використано загалом понад 400 тис. грн.

Що ж таке мультимедійний комплекс і які переваги його використання?

Мультимедійний комплекс це інтерактивна дошка + персональний комп’ютер + мультимедійний проектор. Такий комплекс поєднує  в собі всі переваги сучасних комп'ютерних технологій і виводить процес навчання на якісно новий рівень. Інтерактивна дошка по суті є сенсорним екраном, що приєднаний до комп'ютера, зображення з якого передає на дошку проектор. Пристрій дозволяє лектору або доповідачу об'єднати два різних інструменти: екран для відображення інформації і звичайну маркерні дошки. Інтерактивна дошка дає можливість робити позначки (виділяти, підкреслювати, обводити, писати) поверх комп'ютерної презентації або слайда за допомогою спеціального маркера. Відповідно текст і графіка можуть бути збережені в електронному вигляді для подальшої обробки, роздруківки, пересилання по електронній пошті, розміщення на web-сайті та ін. Першу інтерактивну дошку випустила компанія SMART Technologies Inc. в 1991 році.

Можна знайти безліч і багаторазово використовувати комп'ютерні наочні матеріали і навчальні ресурси з  будь-якої теми чи  предмету. Не потрібно непокоїтися про зберігання  паперових карт, плакатів тощо  - у них просто відпадає необхідність.

Використання мультимедійного комплексу дає  можливість повністю керувати  будь-якою комп'ютерною демонстрацією - виводити на екран дошки картинки, карти, схеми, створювати й переміщати об'єкти, запускати відео й інтерактивні анімації, виділяти важливі моменти кольоровими позначками, працювати з різноманітними комп'ютерними програмами. І все це прямо з дошки, не втрачаючи   візуального контакту з класом і не прив’язуючись  до свого комп'ютера!