24 Листопада, 2017 16:38:00
Голодомор – помста за свободу, помста за революцію

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору у Озерянківській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня проходили пам’ятні заходи під гаслом «Голодомор – помста за свободу, помста за революцію» із вшанування пам’яті загиблих і потерпілих під час цієї страшної трагедії.

Директор школи Сарафін М.С. звернувся до учасників заходу із закликом, аби кожен завжди пам’ятав про ті страшні події, і робив все для того, щоб страхіття голоду  оминуло світ, нашу державу, кожен  населений пункт, кожну родину, розповів про історію створення пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років у селі Озерянка.

Учні та педагогічний колектив навчального закладу зібралися біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору та вклонилися пам’яті полеглих, поклали квіти і з увагою прослухали виступ вчителя історії Панової Г.С. про події, які відбувалися у ті страшні часи.

На території країни не було у той час військових дій, але це була справжня війна. Війна людини з голодом. Війна за власне життя. Рахунок загиблих йшов на мільйони. Україна втратила чверть всього населення. Щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – 1000, майже 25 тисяч щодня. 11 тисяч сіл були спустошені. За підрахунками істориків, що опираються на методи демографічної екстраполяції, число жертв Голодомору на Україні коливається від 3 до 6 мільйонів осіб.

Логічним продовженням проведеного мітингу стане участь учнів школи у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку» 25 листопада о 16 годині, адже ми вшановуємо і пам’ятаємо всіх загиблих, прагнемо знати їх імена заради історичної правди, заради майбутнього, заради наших нащадків.