Події на часі

11 Квітня, 2018 10:19:00
Категорія: Район
Голова РДА провів нараду з питань соціально-економічного розвитку

6 квітня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк провів нараду за результатами наради при голові ОДА з питань соціально-економічного розвитку.

Участь взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук,  керівник апарату РДА Олена Гречко, головний лікар КНП «ЦПМСД» Геннадій Горбенко, керівники структурних підрозділів та апарату райдержадміністрації.

На нараді розглянуто низку актуальних питань.

Серед іншого було обговорено питання про перспективи формування об’єднаних територіальних громад у Житомирському районі.

Обговорили питання щодо весняного призову на строкову службу та на службу за контрактом. Голова РДА підкреслив, що за результатами першого кварталу завдання по службі за контрактом виконано на 100% та наголосив на необхідності активної роботи по виконанню завдання призову на строкову службу та посилення співпраці з сільськими головами. Для більш дієвої агітації серед населення з цього питання буде випущено відповідні буклети за підтримки ОДА. Провідному інспектору загального відділу апарату РДА В. Загоровському доручено продовжити роботу з виконання відповідних планів та завдань.

С.Микитюк виніс на обговорення й питання щодо ремонту доріг у районі в 2018 році. Як було повідомлено, у поточному році завдання з ремонту та утримання доріг загального користування місцевого значення, у тому числі і у Житомирському районі, покладено на облавтодор. Наразі розглядається питання реорганізації районних підрозділів даного підприємства. Замовником  ремонту цих доріг є управління промисловості ОДА. Голова РДА наголосив, що на даному етапі в першу чергу мають бути виконані ремонти та підсипка тих доріг у районі, якими рухається маршрутний автотранспорт та шкільні автобуси. З урахуванням обговорення даного питання було вирішено доручити начальнику відділу ЖКГ та ЦЗН РДА Ф. Яневу забезпечити контроль за ремонтом доріг для безперешкодного руху пасажирського транспорту до усіх населених пунктів району та визначитися із підбором  кандидатури посадової особи у відділі, яка займатиметься питаннями дорожнього будівництва (можливо буде створена додаткова посада). Важливим є забезпечення контролю за виконанням ремонтних робіт райавтодором.

Наголосив С. Микитюк і на необхідності подальшого висвітлення питань соціально-економічного розвитку району, роботи РДА, сільських громад та ОТГ. В.о. начальника організаційного відділу апарату РДА Ю. Огірчук отримав доручення продовжити комплексну роботу з висвітлення подій соціально-економічного розвитку району, області та держави в цілому, налагодити відповідну співпрацю з головами селищної та сільських рад, ОТГ та оперативно розміщувати інформацію на сайті РДА.

Було обговорено й питання щодо ревізії  земель у районі. Голова РДА наголосив, що у даному напрямку роботи є проблеми з частиною не витребуваних паїв.  Деякі аграрії сплачують податок за оренду землі, але впродовж декількох років її не обробляють. Є й такі, що тривалий час не реєструють договір оренди і відповідно не сплачують податок. Голова РДА доручив навести порядок у відносинах з цими орендарями. Йшлося й про необхідність перегляду розміру орендної плати та нормативно-грошової оцінки земель (до рівня 8-10%). В.о. начальника юридичного сектору апарату РДА К. Мельник отримала доручення до 10.04.2018 подати узагальнену інформацію з цього питання до ОДА та налагодити дієві механізми співпраці з цього питання з обласним управлінням екології та природних ресурсів. Також юридичному сектору доручено спільно з управлінням АПР РДА  завершити ревізію земель та повторно надати узагальнену інформацію до ОДА. Начальнику управління АПР райдержадміністрації Оржехівському В.М. доручено організувати зустріч з керівником ТОВ «Агро Юніверсал» щодо реєстрації договорів оренди.

Порушив С.Микитюк і питання щодо інвентаризації захисних споруд у районі. Очільник району підкреслив, що ми маємо максимально швидко завершити цей процес та наголосив на необхідності шукати важелі впливу на власників захисних споруд, у тому числі і приватних. Можливо розглядатиметься питання щодо взяття цих об’єктів до комунальної власності району чи окремих громад. Начальнику відділу ЖКГ та ЦЗН РДА Ф. Яневу доручено до 15.05.2018 максимально покращити ситуацію у даному напрямку роботи та подати відповідну інформацію до ОДА.

Поговорили також і про завершення роботи з організації інклюзивно-ресурсного центру. С. Микитюк наголосив, що ІРЦ на базі Новогуйвинської гімназії має запрацювати до 1 червня 2018 року. На середину квітня запланована ревізія об’єкта із виїздом на місце, а відкривати треба буде одразу три об’єкта – ІРЦ, медіатеку та ресурсну кімнату. Було доручено начальнику відділу освіти РДА С. Давиденко визначитися щодо потреби в коштах для завершення робіт та провести відповідну роботу з підрядником. Також доручено підготувати листа до  ОДА з проханням виділити  кошти з обласного бюджету на 2 медіатеки (на умовах співфінансування) в Озерненській гімназії та Левківській ЗОШ. З районного та сільського бюджетів разом було виділено 480 тис грн. До 1.07.2018 всі медіатеки мають працювати.

Також С. Давиденко отримала доручення провести роботу щодо організації роботи пришкільних таборів у 2018 році. У поточному році з районного бюджету було виділено на оздоровлення дітей в пришкільних таборах з організацією дворазового харчування 400 тис. грн. С.Микитюк підкреслив, що цього року окрім коштів районного бюджету має бути і фінансування з окремих об’єднаних громад. Тому необхідно провести відповідну роботу головами ОТГ та підготувати відповідну інформацію до ОДА. Розглядалося питання щодо оздоровлення дітей в таборах відпочинку. Наголошувалося на тому, що і відділ освіти і сектор сім`ї, спорту і молоді мають у всіх питаннях підтримувати та надавати допомогу у виконанні поставлених завдань сільським радам і ОТГ.

При розгляді питання про облаштування кабінетів фізики та хімії в опорних школах району та додаткового обладнання кабінетів 1 класів голова РДА наголосив, що на 1 класи РДА планує виділити з районного бюджету 10% коштів, вони мають бути обладнані відповідним чином до 1 вересня. До вирішення питання активно мають долучитися селищна, сільські ради та ОТГ. С. Давиденко доручено підрахувати потребу у коштах на дані питання (з урахуванням ОТГ). Крім того, доручено активніше працювати над створенням опорних шкіл в районі.

Заслухали учасники наради голову РДА й з питання щодо реалізації у районі державної програми «Доступні ліки». Голова РДА підкреслив, що у лютому та березні поточного  року в районі перевиконали поставлене завдання, але у січні договори з аптеками були укладені в кінці місяця, тому план за квартал не виконано. Основною проблемою у виконанні державної Програми є відсутність аптечних установ у деяких населених пунктах району, зокрема там, де є амбулаторія і лікар виписує «безкоштовні» рецепти. Тому головний лікар КНП «ЦПМСД» Г. Горбенко отримав доручення завершити відповідну роботу у с. Василівка, та провести переговори із іншими сільськими головами, адже це питання є над актуальним передусім для місцевих громад.

Обговорили на нараді й питання щодо реалізації проекту з утеплення та реконструкції амбулаторії у с. Вереси та будівництва нових амбулаторії у селах району. С. Микитюк наголосив на необхідності підготовки відповідного обґрунтування для обласного департаменту архітектури та містобудування та розробки детального плану території під об’єктом, оформлення земельних ділянок та затвердження містобудівних умов та обмежень. Зробити це потрібно невідкладно. С.Микитюк наголосив на необхідності тісної співпраці в цьому питанні ЦПМСД з відділом архітектури та містобудування. Г. Горбенко спільно з А. Григор’євою мають взяти дане питання на контроль. До 15 квітня їм доручено підготувати детальну інформацію по кожному об’єкту.

На завершення наради було обговорено стан підготовки та особливості проведення у поточному році загально-районного суботника, який має пройти в усіх населених пунктах області 21 квітня.

Навігація:
Категорія новин:
footer-img