10 Листопада, 2017 16:00:00
Місцеві бюджети мають бути збалансованими та прийнятими вчасно

10 листопада голова райдержадміністрації Сергій Микитюк спільно з головою районної ради Сергієм Крутієм повели розширену нараду з головами та представниками об’єднаних територіальних громад району і керівниками структурних підрозділів РДА та окремих районних установ та організацій. Основним питанням порядку денного було погодження механізмів подальшого фінансування закладів освіти, культури, соціальної сфери та інших установ районного підпорядкування, які перебувають у спільному користуванні сіл та селищ району, в умовах триваючих процесів децентралізації та впровадження адміністративно-територіальної реформи, та забезпечення вчасного формування відповідних фінансових планів на 2018 рік. Актуальність цього питання пояснюється тим, що утворення двох нових ОТГ, на території яких розташовано потужні промислові підприємства, у 2017 році призведе до фактичного зменшення надходжень до районного бюджету ще на 30-35%.

На зустрічі було обговорено питання фінансування у наступному році закладів освіти, культури, охорони здоров’я та ряду комунальних установ, що перебувають у спільній власності громади району, керівники яких мають вчасно подати на місцевий рівень розрахунки потреби у коштах на обслуговування відповідних територій та їх населення для укладення відповідних тристоронніх угод на співфінансування та перерозподілу державних субвенцій між громадами та районом.

С. Микитюк висловив власне переконання, що жоден заклад не має бути закритим, навпаки – для якісного обслуговування населення маємо працювати над створенням нових установ, тому маємо вчасно подбати про наявність відповідного фінансування. Підтримав голову РДА у цьому і С. Крутій, який вкотре наголосив на необхідності виваженого підходу до процесу створення ОТГ та відповідних серйозних фінансових розрахунків, які мають цьому передувати.

На завершення наради С. Микитюк нагадав присутнім, що об’єднані громади мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, і якщо їх жителі хочуть і надалі отримувати соціальні, медичні, освітні та інші послуги, які надаються районними установами та організаціями, то має бути відповідна субвенція на районний рівень. На переконання голови РДА, особливо це стосується КУ «Центральна районна лікарня», яку планується не лише зберегти, але й вивести на принципово новий якісний рівень надання медичних послуг шляхом придбання сучасного обладнання та залучення кращих спеціалістів. А усе це можливо лише за наявності відповідної підтримки та розуміння на місцях.

У свою чергу начальник управління фінансів РДА Наталія Ходоровська закликала присутніх керівників оперативно опрацювати проблемні питання та вчасно подати головам ОТГ відповідні розрахунки потреби у коштах для подальшого фінансування їх діяльності та надання послуг населенню. У свою чергу сільські ради мають затвердити власні бюджети не пізніше 25 грудня.