6 Жовтня, 2017 12:48:00
На Житомирщині оголосили штормове попередження

На Житомирщині оголосили штормове попередження – протягом 6 жовтня посилення швидкості вітру до 19-24 м/с.

Про це повідомили 5 жовтня на селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка та за участю голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича.

Протягом 6 жовтня на території Житомирської області спостерігатиметься активний циклонічний вітер, не значний за площею, але сильний до 19-24 м/с.

Під час поривів вітру можна постраждати, тому рятувальники закликають жителів області уникати перебування на вулиці.

Наразі здійснюється постійний моніторинг ситуації – вона контрольована. Житомирський район готовий до реагування на можливі ускладнення погодних умов. У райдержадміністрації проведено позачергову нараду комісії з ТЕБ та НС, на якій розглянуто основні заходи реагування.

У разі виникнення надзвичайної ситуації жителі району можуть звертатися за телефонами – 42-47-03 (черговий райдержадміністрації) та 41-33-51 (11 Державна пожежно-рятувальна частина).

Основні правила поведінки у разі посилення поривів вітру:

·         при сильному вітрі всі вікна будинків необхідно щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні;

·         якщо ви опинилися на вулиці, то тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев, будівель;

·         у разі сильного вітру, за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті;

·         загроза зростає поблизу споруджуваних або ремонтних будівель;

·         перебуваючи у приміщенні, необхідно знеструмити його та вимкнути газ, прибрати з підвіконь та балконів незакріплені предмети;

·         при падінні дерев чи гілок, травмуванні людей негайно інформуйте екстрені служби за телефонами «101» або «103».