Події на часі

2 Травня, 2018 16:37:00
Категорія: Район
На нараді з селищним та сільськими головами в райдержадміністрації обговорили актуальні питання життєдіяльності громад

27 квітня у великій залі засідань районної ради голова райдержадміністрації Сергій Микитюк провів розширену нараду з селищним, сільськими головами та керівниками структурних підрозділів РДА, на якій було обговорено актуальні питання життєдіяльності місцевих громад. Участь у нараді взяв голова районної ради Сергій Крутій.

Першим було розглянуто питання щодо виконання планових завдань по призову на строкову військову службу та службу за контрактом. Інформував учасників наради з цього питання в частині основних досягнень та недоліків у роботі провідний інспектор загального відділу апарату РДА Володимир Загоровський. За словами доповідача, на весняну призовну кампанію нашому району доведено завдання по призову на строкову службу 30 осіб. У квітні вже відбулося дві відправки призовників до військових навчальних формувань. Загалом на службу відправлено 23 особи, виконання плану становить 77%. Найбільше юнаків пішло служити із сіл Станишівської сільської ради ОТГ, яка забезпечила призов 5 осіб. Голова райдержадміністрації також високо оцінив роботу у цьому напрямку Станишівського та Левківського сільських голів і закликав усіх інших керівників на місцях активніше включатися в роботу на виконанням планових показників, наголосивши, що цього року вони мають бути не гіршими, ніж у 2017 та 2016 роках, коли рівень виконання складав 113 та 100% відповідно. При цьому гарні показники має район і в частині призову громадян на службу за контрактом. Плановий показник на І квартал виконано на 100% - 12 військовослужбовців, жителів району уклали контракт, 5 з них зараховано до навчальних центрів ЗСУ, а 7 –до військових частин. На ІІ квартал плановий показник збільшено до 15 осіб, третина з яких вже уклали контракт.

Далі на порядку денному були питання щодо ремонту доріг у районі і контролю за якістю дорожніх робіт, а також щодо інвентаризації захисних споруд. Доповідав з цих питань начальник відділу житлово-комунального господарства і цивільного захисту населення РДА Фелікс Янев, який наголосив, що найбільшою проблемою у питання відновлення доріг у районі є відсутність, або порушення дренажних каналів, без організації яких ремонтні роботи на дорогах є малоефективними. Великою проблемою залишається й самовільне порушення жителями сіл цілісності дорожнього покриття без наступного відновлення при проведенні господарських робіт. Доповідач закликав селищного та сільських голів з розумінням та  відповідальністю поставитися до цих питань та провести відповідну роботу. У свою чергу С. Микитюк наголосив на тому, що наразі у районі почалися активні роботи із поточного ремонту доріг і закликав очільників місцевих громад до особистого контролю за їх якістю, адже це стимулює дорожні служби до відповідального виконання відповідних робіт. Йшлося й про необхідність гарантійного усунення недоліків підрядними організаціями, які залучаються до ремонту доріг ДП «Житомирський облавтодор». У поточному році дороги загального користування місцевого значення передані Службою автомобільних доріг на баланс облдержадміністрації, у свою чергу їх експлуатаційне утримання покладено на ДП «Житомирський облавтодор», який безпосередньо проводить відповідні роботи. У 2018 році Житомирщина отримала 617 млн. грн. на ремонт доріг місцевого значення. В області, у тому числі і у нашому районі, вже розпочались аварійні ямкові ремонти, проте пріоритетом є капітальний та поточний ремонт місцевих доріг, роботи на яких планують розпочати у травні. Голова РДА закликав селищного та сільських голів оперативно інформувати щодо доріг, які перебувають у критичному стані та потребують першочергового ремонту для відповідного інформування облдержадміністрації та включення їх до плану ремонтних робіт на найближчу перспективу. Що ж до інвентаризації захисних споруд, то за інформацією Ф.Янева, на сьогодні не про інвентаризованими у районі залишаються 15 об’єктів, 5 з них – у комунальній власності. При цьому загалом 21 споруда запропонована до списання, однак не щодо всіх об’єктів є відповідне погодження обласної комісії. Однозначному списанню підлягають лише ті споруди, які вже фактично перебувають у зруйнованому стані. Є певні питання й щодо ряду захисних споруд, які вже перебувають у приватній власності. Голова райдержадміністрації закликав сільських голів активізувати робото щодо інвентаризації, а щодо об’єктів, які перебувають у приватній власності, дав доручення провести відповідну роботу начальнику управління праці та соціального захисту населення РДА Людмилу Вакулюк.

Жвавого обговорення набуло у ході наради і питання щодо перевезення пільгових категорій громадян, з якого доповіла Л. Вакулюк. За словами доповідача, відповідно до затвердженої районною радою 14 березня 2018 року Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у районі на 2018 рік та аналогічних програм, прийнятих Станишівською, Глибочицькою, Оліївською ОТГ, Новогуйвинською селищною, Василівською, Високопічською, Глибочанською, Заможненською, Левківською та Садківською сільськими радами, загальний обсяг коштів на їх реалізацію становить 8,5 млн. грн. Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №197 передбачається надання замість пільг на проїзд грошової компенсації окремим категоріям осіб, які мають на це право згідно з чинним законодавством. При цьому фінансування цих витрат має здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. За мінімальними попередніми розрахунками загалом по району разом із ОТГ сума витрат для реалізації вимог вказаної постанови становитиме майже 600 тис. грн. на місяць. Окрім недостатності фінансового ресурсу проблемним залишається відпрацювання механізмів нарахування коштів та їх отримання, передусім – маломобільними категоріями громадян. Саме тому місцеві громади мають активно долучитися до обговорення даного питання та виробити відповідні пропозиції. Голова РДА наголосив на необхідності вироблення спільної позиції та досягнення порозуміння з усіма головами місцевих рад щодо монетизації пільг. На переконання С. Микитюка, принаймні у об’єднаних територіальних громад на сьогодні для цього є необхідний фінансовий ресурс. Районний бюджет таких кошті не має. При цьому безпосереднім виконавцем постанови на районному рівні є управління праці та соціального захисту населення РДА, на яке мають йти відповідні субвенції. Начальник управління отримала доручення голови РДА надати селищному та сільським головам відповідні розрахунки.

Наголосив голова райдержадміністрації й на необхідності більш чіткої взаємодії керівників на місцях та влади районного рівня в частині проведення у населених пунктах району спільних заходів, у тому числі і загально районного рівня.

Було вкотре наголошено й на необхідності проведення спільної роботи щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів. У тому числі й завдяки перереєстрації суб’єктів господарювання за місцем діяльності та перегляду орендних ставок за землю до рівня 10%.

Довів С. Микитюк до відома селищного та сільських голів і плани щодо активізації роботи з населенням та активом сіл на місцях. У травні поточного року планується продовжити щотижневі виїзні прийоми, у ході яких голова РДА планує налагодити діалог з жителями району з усіх актуальних питань місцевого, районного та загальнодержавного розвитку та реалізації відповідних реформ.

Вкотре порушив голова райдержадміністрації й питання необхідності співфінансування проекту щодо придбання для комунальної установи «Центральна районна лікарня» комп’ютерного томографа, який має працювати для потреб жителів усього району.

Навігація:
Категорія новин:
footer-img