9 Серпня, 2018 10:47:00
Пілотний проект Міністерства соціальної політики «Рука допомоги» - 70 тисяч гривень на відкриття власної справи на вигідних умовах

Пілотний проект Міністерства соціальної політики «Рука допомоги» допомагає в оформленні власної справи та надає на це мікрокредити. Якщо ви прагнете започаткувати свій бізнес, розгляньте можливості, які надає проект «Рука допомоги», що реалізується за підтримки Світового банку в рамках соціальної підтримки населення.

Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу.

Сума мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. грн. Повернути ці кошти потрібно за три роки. Повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. В разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників проекту «Рука допомоги», тоді фінансова допомога взагалі стає безповоротною.

Крім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану. «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Хто може бути учасником проекту:

•   якщо ви – вимушений переселенець, або отримуєте допомогу, як член малозабезпеченої сім’ї, та прагнете самостійно визначати свою долю, але потребуєте підтримки на старті;

•   якщо ви живете на території району.

Для того, щоб подати заявку на участь, потрібно:

1.    звернутись до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання;

2.    написати заяву на участь у пілотному проекті «Рука допомоги»;

3.    надати довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Якщо ваше підприємство бажає взяти участь у проекті в якості роботодавця та отримати поворотну фінансову допомогу:

1.    уповноважена особа має звернутись із заявою до базового центру зайнятості за місцем реєстрації;

2.    надати пакет документів про відсутність заборгованості перед бюджетом та судових обтяжень.