6 Листопада, 2018 10:02:00
Про профілактику грипу та ГРВІ

Грип та ГРВІ залишаються однією із небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження та практично є єдиною інфекцією, епідемії якої виникають щорічно.

Збудники хвороби – віруси, які передаються повітряно-крапельним шляхом при спілкуванні, кашлі, чханні. Починається хвороба гостро та швидко наростає клініка, період заразності до 5 діб. Тому дуже важко, при перших ознаках хвороби, звертатись за медичною допомогою, не йти на роботу, на навчання, в дитячий садок. Для уникнення зараження кожен з нас, навіть почуваючись здоровим, має застосовувати заходи профілактики, зокрема всіляко уникати контакту з особами, що мають прояви вірусної інфекції.

Починаючи з 42 тижня 2018 року (11.10-17.10.2018р.) захворюваність ГРВІ по Житомирському районі зросла  та  станом на 01.11.2018р. перевищила  пороговий  рівень на 15,8%. Ріст захворюваності реєструється практично серед усіх вікових груп дитячого та дорослого населення. Випадків захворюваності на грип не реєструвалось.

Одним з найефективніших методів профілактики грипу залишається вакцинація дитячого та дорослого населення протигрипозною вакциною. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу. Оптимальним часом для проведення профілактичних щеплень проти грипу є жовтень - листопад місяці. Щеплення необхідно проводити в медичному закладі після огляду лікаря. Замовити вакцину можливо через аптечну мережу, яка зобов’язана дотримуватись необхідних вимог транспортування. Восени 2018 та взимку  2019  на території України будуть циркулювать три типа грипу: «Мічіган», «Сінгапур» і «Колорадо». Саме від цих штамів захищають вакцини, які сертифіковані в цьому році і наявні в Україні:

- вакцина ДжіСі Флю (Корея) від 6 місяців;

- вакцина Ваксігрип Тетра (Франція) від 3 років.

Орієнтовна вартість вакцин  250 - 350 грн.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед на підвищення несприятливості організму до дії збудників грипу та ГРВІ, а також заходи санітарно-гігієнічного спрямування, тому насамперед необхідно:

- не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;

- здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень з застосуванням дезінфекційних та миючих засобів;

- дотримуватись раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;

- застосувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: часник, цибулю, відвар шипшини, вітамінні препарати, зокрема вітамін С, змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа;

- не переохолоджуватись, проводити часте миття рук;

- при необхідності використовуйте марлеві пов’язки, які через кожні 4 години необхідно змінювати.

Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Житомирське РУ ГУ Держпродспоживслужби

у Житомирській області