14 Вересня, 2018 12:21:00
Проведено нараду з питання оподаткування лісових земель Житомирського району

14 вересня голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк провів робочу нараду з питання оподаткування лісових земель зумовленого змінами до Податкового кодексу України та встановлення ставки податку.

Участь у нараді взяли голова районної ради Сергій Крутій, заступник голови РДА Микола Козарчук, керівник апарату РДА Олена Гречко, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Тамара Подорожна, начальник управління фінансів РДА Наталія Ходоровська, начальник управління агропромислового розвитку РДА Володимир Оржехівський, голови та представники селищної і сільських рад району.

Потреба у проведенні наради обумовлена тим, що Законом України від 10 липня 2018 року №2497-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств" внесено зміни до ст. 273 Податкового кодексу України, відповідно до яких передбачено оподаткування земельним податком лісових земель.

Для інформування присутніх щодо оподаткування лісових земель, внесення змін до Податкового кодексу, встановлення розміру ставки податку, на нараду були запрошені начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів Головного управління Державної фіскальної служби України в Житомирській області Катерина Сімян та директор Державного підприємства «Житомирське лісове господарство» Руслан Карчевський.

З метою дотримання вимог законодавства суб’єкти господарювання, у яких в користуванні є такі земельні ділянки повинні подати уточнюючі декларації з плати за землю (земельний податок) до 20 вересня поточного року включно до регіональних органів Державної фіскальної служби України.

Для розрахунку сум земельного податку необхідно використовувати нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по областях відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 №262. Про це та інше проінформувала присутніх Катерина Сімян.

В свою чергу Руслан Карчевський, звернувся до голів селищної, сільських рад та їх представників з проханням прийняти рішення про встановлення ставки земельного податку на рівні 0,1%. Також він наголосив, що такий розмір податкової ставки забезпечить стабільне функціонування лісових господарств та додаткове надходження коштів до бюджетів рад, які можна буде спрямувати на соціально-економічний розвиток громади.