2 Жовтня, 2017 09:56:00
Проведено районний семінар-екскурсію для вчителів історії

27 вересня на базі Пряжівської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся районний семінар-екскурсія вчителів історії. Тема семінару була присвячена релігійним історико-краєзнавчим об’єктам нашого краю. Доволі цікава програма роботи була продумана організаторами заходу, а саме: адміністрацією, вчителем історії Пряжівської ЗОШ І-ІІ ст. Сидорчук Л.А,  методичним кабінетом відділу освіти.

Неординарним напрямком, який запропонували організатори є вивчення історії рідного краю через певну релігійну установу, релігійних діячів чи то певної ікони, картини. Тому, у ході семінару вчителі району відвідали ряд духовних закладів Житомира, а саме: Кафедральний собор святої Софії, Свято-Михайлівський кафедральний собор, Свято-Преображенський собор та Житомирський Свято-Анастасіївський монастир. Вчителі мали змогу поспілкуватися із настоятелями та почути від них розповідь про історію заснування, розбудову церков, костелів, монастиря.

Маємо звернути увагу, що при Свято-Михайлівському кафедральному соборі  активно діє недільна школа, яку вчителі-історики також відвідали. Від настоятеля храму вони дізналися про навчально-виховний процес, кількість дітей, що навчаються у недільній школі. У Свято-Преображенському соборі вразила розповідь, почута від священика про історію «Пряжівської» ікони Богородиці та про ікону Анастасії Римлянини, зокрема, про її нелегкий життєвий шлях.

Вивчення історії певних релігійних об’єктів нашого краю у навчальному процесі дозволить не лише розрити кругозір та знання учнів, а й сформувати їх як особистість через духовне виховання. Настоятелі церков завжди радісно зустрічають гостей та із задоволенням розповідають про святині краю. Тому, для учнівської молоді це можливість одночасно здобувати величезний духовний розвиток та дізнатися нові, раніше не відомі факти з історії Житомирщини.

Семінар-екскурсія завершився яскравим вітанням учнів та вчителів Пряжівської ЗОШ І-ІІ ст. та виступом методиста Панової Г.С. з аналізом ЗНО – 2017 з історії України, методичними рекомендаціями підготовки ЗНО з історії України у 2018 році.