7 Листопада, 2017 12:10:00
Проведено засідання творчої групи вчителів та асистентів вчителя інклюзивних класів

Гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до людей, дітей і молоді, які не можуть вести повноцінне життя через вади фізичного чи психічного розвитку – найважливіший чинник прогресивного розвитку суспільства.

2 листопада на базі Новогуйвинської гімназії відбулося засідання творчої групи вчителів та асистентів вчителя інклюзивних класів. На засіданні розглядалися актуальні питання роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби.

Нагадаємо, що у Житомирському районі інклюзивні класи функціонують у 4 закладах загальної середньої освіти, у яких загалом навчається 7 учнів.

Питання розвитку інклюзивної освіти надзвичайно важливе, оскільки дружина Президента України Марина Порошенко разом з головою Житомирської облдержадміністрації Ігорем Гундичем підписали меморандум про включення Житомирської області до експериментального проекту з інклюзивної освіти. Підписання відбулося 7 квітня цього року під час її робочого візиту М. Порошенко до Житомирської області.

Учасниками творчої групи було опрацьовано Положення про інклюзивно-ресурсний центр, яке затверджено Постановою КМУ від 12.07.2017 №545. Методист РМК Л.М. Хоцька розповіла про  створення інклюзивно-ресурсного центру в районі.

ІРЦ планується створити на базі Новогуйвинської гімназії. Також до кінця року у Новогуйвинській гімназії за рекомендаціями обласного управління освіти і науки планують реалізувати проект швидкого результату (ООН) із влаштування інклюзивного простору в гімназії, що включає в себе медіатеку, інклюзивно-ресурсний центр та ресурсну кімнату.

За ініціативи обласного управління освіти і науки відділом освіти була створена група спеціалістів із числа логопедів та психологів, які провели обстеження учнів 1-2 класів та дітей старших груп ДНЗ з метою виявлення порушень психофізичного та мовного  розвитку. Обстеження проводилося по округах. Всього за попередніми висновками робочих груп логопедичної та психологічної корекції потребують у районі 472 дитини. Наразі проводиться детальне узагальнення результатів обстежень, які будуть надані обласному управлінню освіти і науки.

Дуже важливо у повному обсязі надати освітні та психологічні послуги дітям, що мають особливості психофізичного розвитку, тому чільне місце в роботі з ними посідає складання ІПР (індивідуальної програми розвитку). Це питання розкрила заступник директора Новогуйвинської гімназії з навчально-виховної роботи В.В. Власенко.

Особливості ведення документації в інклюзивному класі розкрила І.С. Білецька, вчитель інклюзивного класу Новогуйвинської гімназії.

Учасники групи оглянули приміщення, у якому буде розміщено ІРЦ.

У подальших планах творчої групи відвідання приватної школи «Всесвіт» у місті Житомирі, яка має ґрунтовні напрацювання у роботі з дітьми, що мають особливості психофізичного розвитку.