25 Липня, 2017 15:31:00
Пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

25 липня під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Микитюка пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА.

На порядку денному засідання було питання про ліквідацію несанкціонованого сміттєзвалища із відходів тваринного походження на території Кам’янської сільської ради.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови райдержадміністрації та в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі Бориса Гущина щодо виявлення факту звалу відходів тваринного походження, і оскільки відходи є особливо небезпечними і можуть нести в собі збудники інфекційних хвороб, та встановити, що дані відходи є від тварин, які були забиті чи загинули від хвороб невстановленої етіології, керуючись ст. 1.2. Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних  ям  для  захоронення трупів тварин у населених пунктах України,   керуючись частиною 4 ст. 9, ст. 12, ст. 21 Закону України «Про відходи», Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації  вирішила взяти на облік відходи тваринного походження, що знаходяться на несанкціонованому сміттєзвалищі на території земель запасу Кам’янської сільської ради (відповідальний – Кам’янська сільська рада); нарахувати збитки, завдані державі відповідно до методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства (відповідальний – в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Житомирський області Зибалов С.В.); забезпечити ліквідацію даного несанкціонованого звалища відходів, шляхом спалювання на ділянці із максимальним  рівнем  стояння ґрунтових вод не менше 2,5 м від поверхні ґрунту (відповідальний – Кам’янський сільський голова).

Окрім того, Житомирська районна лікарня ветеринарної медицини (Вітюк С.Д.) на територіях ліквідації несанкціонованого звалища відходів та спалювання відходів має провести дезінфекцію у відповідності до вимог.

У свою чергу районне відділення поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (Крошко С.О.) має забезпечити проведення розслідування щодо встановлення власників відходів на несанкціонованому звалищі відходів та притягнення їх до відповідальності.

Також районне відділення поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (Крошко С.О.) спільно з управління Держпродспоживслужби району (Гущин Б.Б.) має провести перевірки громадян, що займаються подвірним забоєм сільськогосподарських тварин в районі на предмет причетності до організації звалу відходів.

Під’їзд до місця несанкціонованого звалища передбачається перекопати ровом задля унеможливлення злочинних дій надалі.

Визначитися з підрядником робіт для ліквідації звалища відходів та їх фінансуванням має Кам’янська сільська рада.