25 Квітня, 2017 17:17:00
Район долучився до проведення обласного тижня правових знань

Минулого тижня район долучився до проведення обласного тижня правових знань «Закон у моєму житті». Відповідні заходи пройшли у навчальних закладах, закладах культури, військових частинах, на підприємствах, в установах та організаціях.

Як зазначає завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Софія Гладишева, кожна людина сама обирає, які саме знання мають цінність для неї у певний період її життя. Люди, які прагнуть до розвитку, мають кожного дня працювати над собою, здобуваючи нові знання і тим самим розширюючи свій світогляд та свідомість.

Необхідно, кожного дня запитувати себе чи знаю я сьогодні більше ніж вчора. Якщо відповідь позитивна, значить Ви рухаєтесь у правильному напрямку. Знання, які Ви пізнаєте можуть бути з різних галузей. Розвивати свою духовність теж неможливо без пізнання світу, так як він у своїй більшості матеріальний.

Але сьогодні, ми говоримо саме про юридичні знання. Адже, в сучасному світі проблема юридичної компетентності займає одне з провідних місць. Маючи базові юридичні знання, людина полегшує собі життя, отримуючи можливість позбавитися багатьох проблемних ситуацій та вберегти себе від потенційних неприємностей.

Закон по своїй природі, створений для захисту людини. Юридичні знання захищають нас, тому знати їх просто необхідно. У сучасному світі, кожен з нас має безперешкодний доступ до цих знань, питання лиш в тому наскільки ми цим цікавимося? Обов’язки, як і права, створені для того, щоб організувати взаємовідносини між громадянами та державою, а також кожним окремо громадянином та суспільством в цілому.

Ми часто чуємо репліки про права людини! Права дитини! Ці фрази міцно укорінилися в нашій свідомості, але ще частіше ми чуємо, що не всі знають свої права, що права часто не виконуються. Людина має розвиватись з міцним розумінням важливості знань, не лише для задоволення власних потреб, але й для того щоб її дії не приносили шкоду іншим.

Кожна людина на Землі, в якій би державі вона не проживала має пам’ятати, що вона повинна мати всі права, які проголошені Загальною декларацією прав людини. Цей же принцип покладено в основу виконання своїх обов’язків, як перед державою та і у взаємовідносинах між людьми. Це загальноприйняті цінності.

Знання, без перебільшення, відкривають перед нами світ. Освоюючи нові горизонти, ми стаємо досвідченішими, мудрішими, по-новому сприймаємо речі навколо. А навчатися ми маємо можливість кожну хвилину, не лише по книгам, але й у спілкуванні з кожною новою людиною та переживаючи нову ситуацію.

І не забувайте, що не знання законодавства, не звільняє від відповідальності!