7 Листопада, 2017 12:08:00
Реформа системи інституційного догляду – шлях до кращого майбутнього для дітей

Курс України на європейську інтеграцію зумовив перегляд пріоритетів державної політики у сфері охорони дитинства. З цією метою була розроблена Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

Стратегія передбачає зміни існуючої системи інституційного догляду та виховання дітей, яка не відповідає реальним потребам дітей та сімей з дітьми, і створення умов для повноцінного виховання та розвитку дитини в сім’ї.

Для реалізації визначених Стратегією цілей та  завдань планується три етапи. І етап (підготовчий) вже розпочався і буде тривати до кінця 2018 року. Цей етап передбачає збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивним навчанням,  збільшення чисельності забезпеченням житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду та виховання.

Впровадження Національної стратегії – пілотний проект, реалізацію якого розпочато з Житомирської області.

З 31 жовтня по 2 листопада 2017 року у Житомирі проходив  семінар-тренінг із «Впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби.

У рамках семінару-тренінгу був підписаний Меморандум про співпрацю, який  підписали Уповноважений Президента України з прав дитини М. Кулеба,  голова Житомирської ОДА І. Гундич та голова Фундації Lumos І. Маланчук.

Реформа системи інституційного догляду передбачає визначення потреб соціальних, освітніх, медичних і реабілітаційних послуг, які надаються дітям та сім’ям з дітьми, шляхом інвентаризації. Інвентаризацію необхідно провести до 1 грудня 2017 року.