5 Березня, 2018 11:47:00
Садківська громада прийняла пропозицію про утворення ОТГ з Березівською сільською радою

3 березня на загальних зборах громадян за місцем проживання Садківський сільський голова Михайло Яромов звітував перед громадою про свою діяльність за 2016-2017 роки. Участь у заході, що пройшов у будинку культури с. Садки, взяв голова райдержадміністрації Сергій Микитюк та депутати районної ради Василь Стах і Василь Козел.

М. Яромов не тільки озвучив інформацію про уже зроблене, хоч розповідати було про що, а й чимало часу відвів планам на найближче майбутнє: реконструкцію доріг, водовідведення, оформлення у власність громади земель під соціальними об'єктами, благоустрій кладовища, спорткомплексу, стадіону і місцевого водного об'єкта «Карпати», подальше придбання техніки для комунального підприємства, можливо, навіть комбайна.

Про результати роботи сільського голови красномовно промовляють факти. Села Садківської сільської ради позитивно змінюються на очах: за останні два роки введено після реконструкції в експлуатацію сучасний дитячий садочок; капітально відремонтований у Садках і фактично заново збудований сільський клуб у Вигоді; закладено парк та зведено пам'ятники - до 30-х роковин Чорнобильської трагедії, 25 річчя об'єднання жителів різних сіл і районів внаслідок вимушеного переселення і Героям, захисникам України; підходить до завершення будівництво багатофункціонального спортивного комплексу «Юність» тощо.

Звіт сільського голови отримав одноголосне схвалення присутніх членів громади.

Після цього до Садківської громади з пропозицією утворити об'єднану територіальну громаду із Березівською громадою (жителями сіл Березівка, Богданівка, Дубовець і Черемошне) з адміністративним центром у Березівці звернувся Сергій Чернуха - Березівський сільський голова.

Голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, виступаючи перед громадою з цього питання, високо оцінив роботу на посаді сільського голови Михайла Яромова та підтвердив інформацію про те, що згідно зі змінами від 31 січня 2018 року до перспективного плану формування територій громад Житомирської області (розпорядження КМУ № 901-р від 12.08.2015), Березівська, Василівська, Заможненська, Іванівська та Садківська громади мають утворити об'єднану територіальну громаду з містом Житомиром. Крім цього він наголосив на тому, що соціально-економічний аналіз спроможності запропонованого утворення у складі сіл нинішньої Березівської та Садківської сільських рад є позитивним і на діючій податковій базі передбачає профіцит близько 6,5 млн. грн. Крім цього, було сказано, що держава охочіше допомагає ОТГ і ця допомога напряму залежить від кількості сільського населення громад. Тому було б куди краще долучити до об’єднання також громади Заможного і Василівки.

Після виступів Юлії Стужук - директора Садківської школи, Катерини Довбні - керівника дитячого садочка, Наталії Васильєвої - завідувачки Садківської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини щодо гарантій збереження цих соціальних закладів після утворення ОТГ, настоятеля місцевої парафії УПЦ КП отця Віталія загальні збори громадян за місцем проживання уповноважили Михайла Яромова вчинити передбачені законодавством України дії щодо утворення Березівською і Садківською громадами ОТГ з адміністративним центром в Березівці.

А завершився захід святковим концертом та вітаннями присутніх жінок з Міжнародним жіночим днем місцевим вокальним колективом «Малахівчанка», Заслуженим артистом України, художнім керівником гурту «Кредо» Олександром Зайченком і переможцем телепроекту «Голос країни» Іваном Ганзерою.