1 Листопада, 2018 09:51:00
Сергій Микитюк відвідав Садківську та Черемошнянську школи та провів виїзний прийом громадян у Черемошному

31 жовтня голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк відвідав школи у Садках та Черемошному з метою ознайомлення із загальним станом справ та серед іншого й зі станом облаштування класів для першачків, для яких у рамках першого року реалізації освітньої реформи «Нова українська школа» вже частково поставлено нові меблі та техніку.

У Садківській ЗОШ І-ІІІ ст. до першого класу цьогоріч пішло 14 дітей, кожен з яких вже має нову парту та стілець. Конфігурація нових меблів дозволяє учням працювати учням як поодинці, так і в групах. Також новий стіл має учитель. Окрім цього у класі облаштовано й ігрову зону. Серед нагальних потреб школи у Садках, що характерно й для інших навчальних закладів району, - організація сучасного освітлення класів. Ознайомився С. Микитюк й зі станом справ у шкільній спортивній залі.

Варто відзначити, що нові меблі у рамках здійснення реформи придбано за співфінансування з державного та районного бюджетів – 90% виділила держава, 10% - район. Упродовж найближчих двох тижнів ними будуть забезпечені усі перші класи ЗОШ району.

У Черемошнянській ЗОШ цього року учні першого класу також забезпечені новими меблями. Головним завданням тує наразі є завершення ремонту теплотраси, а на найближчу перспективу – будівництво нової котельні, оскільки сьогодні втрати тепла тут є надвисокими. Орієнтовна вартість цих робіт складає близько 1 млн. грн. Підготовчі роботи районним відділом освіти вже ведуться і реалізація цього проекту буде передбачена у програмі економічного і соціального розвитку району на 2019 рік. Окрім цього, в школі існує потреба у заміні підлоги у спортивній залі, де вже ведуться ремонтні роботи.

Окрім цього у Черемошному було проведено виїзний прийом громадян, під час якого місцеві жителі озвучили власні пропозиції щодо покращення життя у даному населеному пункті. Серед іншого піднімались питання про облаштування дороги від села до військового містечка та про капітальний ремонт дороги до Дубовця, про організацію вуличного освітлення та придбання шкільного автобуса.

Усі проблеми є вирішуваними, але потребують належного фінансування. Так, лише мінімальна фінансова потреба на освітлення центру Черемошного складає 54 тис. грн., а загальна вартість робіт з освітлення села складає понад 400 тис. грн.

Частину порушених питань за підтримки райдержадміністрації та районної ради вдасться вирішити вже до кінця цього року. Однак не варто забувати й про власні можливості місцевих бюджетів, зокрема і в частині збільшення їх потенціалу після добровільного об’єднання територіальних громад.