31 Січня, 2019 16:25:00
Терцентр підвів підсумки роботи за 2018 рік

31 січня відбулася нарада щодо підведення підсумків роботи Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадянам Житомирського району протягом 2018 року.

Участь у нараді взяли голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк, заступник начальника Житомирського райвідділу поліції Микола Шмідт, начальник сектору реагування патрульної поліції № 4 Віктор Метельський, фахівець Житомирського РВ ДСНС Ярослав Шантін та керівництво та працівники Територіального центру.

Про діяльність установи за 2018 рік звітував директор Територіального центру Олександр Мельник, який детально ознайомив учасників наради з результатами роботи протягом звітного року та окреслив завдання на 2019 рік.

Так, на сьогодні у територіальному центрі діє три структурних підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення денного перебування.

Упродовж 2018 року на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома перебуває та обслуговується 1008 осіб, з них інвалідів -  258 осіб, ветеранів праці – 278 осіб, потерпілих від ЧАЕС – 36 осіб, ветеранів Великої Вітчизняної війни – 267 осіб.

Обслуговує зазначену кількість підопічних 74 соціальних робітники, які надають підопічним більше ніж 40 видів соціальних послуг. Навантаження на одного соціального робітника складає 12 осіб при нормі 6 осіб.

У відділенні організації надання адресної грошової та натуральної допомоги знаходиться на обліку та обслуговується 1001 особа, в тому числі 210 обслуговуються виключно відділенням. Протягом 2018 року відділенням було підготовлено та розіслано листи в різні організації, бізнесові структури, релігійні конфесії, приватним підприємцям та підприємствам. В результаті проведеної роботи зібрано 9145,5 кг гуманітарної допомоги у вигляді речей, засобів реабілітації,  гігієни та 33 кг - медикаментів, 15800,00 грн. – коштами.

Упродовж 2018 року надано гуманітарної та адресної допомоги на суму 997,7 тис.грн., з них продуктами харчування  - 21785,77 грн.

Також О. Мельник повідомив, що 10 січня 2018 року розпорядженням голови районної державної адміністрації № 8 від 10.01.2018 року було створено у Територіальному центрі Житомирського району нове відділення денного перебування. У новоствореному відділенні  денного перебування на обліку знаходиться 715 осіб, з них особи з інвалідністю  - 27.

Працівники територіального центру постійно надають своїм підопічним консультації, сприяють розвитку різнобічних інтересів, організовують на місцях дозвілля і відпочинок. Проводять бесіди для відновлення знань та вмінь в побуті, у веденні домашнього господарства. Підопічним видаються продуктові набори та гуманітарна допомога у вигляді речей бувших у використанні.

Новим відділенням упродовж року було проведено 57 заходів у населених пунктах району із залученням аматорських колективів районного будинку культури, терцентру та сільських колективів. Був презентований фільм про відділення та його діяльність. Спільно з управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, управлінням юстиції в Житомирській області проводилися юридично-правові консультації та роз'яснювальна робота щодо правильності оформлення субсидії. За ініціативи Територіального центру було проведено обстеження населення майже всіх сіл району офтальмологом.

Територіальний центр плідно співпрацює з головами сільських рад, районним відділом культури, приватними підприємцями району, які допомагають в організації та спонсорській допомозі дозвілля для підопічних денного перебування особливо під час проведень благодійної акції «Милосердя» до Дня похилого віку, до Дня людей з особливими потребами, до Дня білої Тростини. Також плідно співпрацює з Станишівською, Оліївською, Глибочицькою об'єднаними територіальними громадами, які надають субвенції для функціонування роботи терцентру.

Вагомий внесок у наданні допомоги підопічним центру належить благодійному фонду «Хлібний дім», який очолює Аркадій Нухимович Маргуліс. Окрему подяку О.Мельник висловив голові РДА Сергію Микитюку за всебічну підтримку діяльності центру та виділення коштів на організацію для підопічних заходів дозвілля (закупівля печива, цукерок та інше).

У ході наради представник поліції Микола Шмідт довів до відома працівників Терцентру інформацію щодо збільшення кількості шахрайств стосовно пенсіонерів, одиноких громадян, інвалідів та осіб похилого віку. Шахраї під різними приводами виманюють у людей останні копійки, навіть часто вводять у борги перед банком, в якому оформлено банківську картку. Зазначену інформацію Микола Шмідт просив донести до громадян, яких обслуговують працівники центру, з метою попередження виникнення шахрайських дій.

Начальник сектору реагування патрульної поліції № 4 Віктор Метельський провів присутнім інструктаж з дотримання правил дорожнього руху, зокрема – щодо пересування по проїжджій частині дороги на велосипеді, скутері та моторолері, особливо, в темну пору доби.

У свою чергу представник служби з надзвичайних ситуацій Ярослав Шантін проінформував присутніх про стан пожежної небезпеки в Житомирському районі. За його словами, найбільша кількість пожеж у 2018 році сталася на території Станишівської ОТГ -  26 пожеж, Новогуйвинській селищній раді - 19, Тетерівській ОТГ - 18,  Оліївській ОТГ – 17. Основними причинами лиха є людський фактор, необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, у тому числі коротке замикання електропроводки.