10 Травня, 2017 08:49:00
У Садках відкрито оновлений дитячий садок

2 травня чергова приємна подія відбулася у Садківській сільській раді: дошкільний навчальний заклад «Ластівка» у Садках, який функціонував на базі загальноосвітньої школи, отримав власне сучасне комфортне і затишне приміщення на дві групи - «Сонечко» та «Веселка» - з окремими входами, роздягальнями, спальнями, ігровими та навчальними кімнатами, технічними приміщеннями.

Приміщення садочка термосановане, оснащене сучасною ефективною системою обігріву, санвузлами, має теплу підлогу. Як сказав сільський голова Михайло Яромов, кожний елемент інтер’єру підбирався з любов’ю і зі смаком. Є у Садківському садочку і своє «ноу-хау» – система відео фіксації, яка дозволить батькам через Інтернет побачити своїх дітей як у приміщенні садочка, так і на ігровому майданчику.

Привітати громаду села з приємною подією завітали голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Роман Щебетов, депутати районної ради Василь Стах, Василь Козел та Тетяна Парфентієва.

Голова райдержадміністрації Сергій Микитюк у вітальному слові звернув увагу на те, що це вже сьомий дитячий садочок у районі, відкритий за останні півтора роки. Такий результат був би неможливим, якби не фінансова децентралізація.

«Відкриття дитячого дошкільного закладу в Садках підтверджує ефективність реформ, зокрема фінансової децентралізації.  Сільські громади отримали більше можливостей розпоряджатися своїми коштами, звідси й ми бачимо успішне втілення планів з розвитку інфраструктури на селі, насамперед у забезпеченні всебічного виховання наших дітей», – сказав голова райдержадміністрації.

«Я щиро вдячний всім за підтримку та допомогу у відновленні садочка. Від себе особисто дякую всім, хто не покладаючи рук, працював над тим, аби сьогоднішня подія відбулася. Особлива вдячність таким не байдужим людям як голова сільської ради Михайло Яромов. Дякую членам виконкому, депутатам сільської ради та громаді села. Адже саме ви доклали чимало зусиль для відновлення садка у селі», - відзначив С. Микитюк.

Символічний ключ від оновленої будівлі завідуючій вручив директор будівельної компанії ТОВ «Уют-Строй» Ігор Дрогоруб. А господарі свята, дошкільнята та їхні батьки подякували усім, хто долучився до будівництва цього світлого, затишного  дитячого закладу, за дієву участь та турботу про майбутнє покоління, за створення всіх умов для щасливого дитинства.

Довідково: приміщення дитячого садочка у Садках було побудовано в 70-х роках минулого століття. Спочатку тут знаходилося правління колгоспу, потім була їдальня для його працівників.

Як дитячий садок функціонує з 1988 року, у квітні якого тут почала працювати одна різновікова група на 30 діток хмелерадгоспу «Черемошне». Загалом садок розрахований на 36 дітей двох вікових груп. У червні того ж року дитячий садок перейшов на фінансування хмелерадгоспу «Садки». 13 жовтня 2000 року у зв’язку з економічною кризою садок було закрито.

1 вересня 2002 року на базі Садківської ЗОШ І-ІІ ст. було відкрито групу короткотермінового перебування дітей (до 4 годин), у якій працював один вихователь. У 2008 році з цієї групи було створено Садківський дошкільний навчальний заклад «Пролісок» із власним Статутом.

З 2011 року розпочалася реконструкція приміщення дитячого садка, а з 2015 року проведення відповідних робіт в даному навчальному закладі було передбачено районною цільовою соціальною Програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року та мало здійснюватися за кошти районного та сільського бюджетів. Однак реальне фінансування почалося у 2016 році завдяки державній підтримці та фінансовій децентралізації. Саме тоді було виконано й основні роботи. Загалом на ремонт пішло понад 4 млн. грн., з яких 10% (374,189 тис. грн.) – з сільського бюджету. Решта 3 млн. 367 тис. грн. було виділено з Державного фонду регіонального розвитку. Ще майже 400 тис. грн. було виділено субвенцією з місцевого бюджету на придбання іграшок, меблів, матраців та іншого приладдя. На проектні роботи витрачено 38 тис. 460 грн.

У квітні 2017 року завершено капітальний ремонт типового приміщення ДНЗ у яке й переведено Садківський ДНЗ «Ластівка» з орендованого приміщення школи та змінено режим роботи на 10,5 годин. У дві групи зараховано 36 дітей,  про яких будуть піклуватися завідуюча ДНЗ Катерина  Довбня, два вихователі – Оксана Довбня та Крістіна Яремчук, педагогічні працівники та техперсонал – всього 15 працівників.