Події на часі

25 Червня, 2018 15:12:00
Категорія: Район
У Житомирському районі на території Станишівської сільської ради ОТГ склалася критична ситуація зі зростання популяції лисиць

На території с. Піски Станишівської ОТГ Житомирського району, в силу дії «режиму тиші», що тривав з 1 квітня до 15 червня по відношенню до відстрілу диких тварин, склалася критична ситуація, пов’язана зі зростанням популяції лисиць та появою цих звірів у обійстях громадян, яка супроводжується їх нападами на свійських тварин.

Проблема ускладнюється тим, що дана ситуація може призвести до виникнення та поширення такої особливо небезпечної хвороби як сказ. Тому спеціалістами Житомирської районної державної лікарні ветеринарної медицини с. Пісках відразу після появи лисиць у селі було проведено вимушену вакцинацію всіх сприйнятливих тварин від сказу.

Питання стосовно проведення заходів щодо зниження чисельності лисиць було розглянуто на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській районній державній адміністрації, що пройшла під головуванням заступника голови РДА Миколи Козарчука 21 червня.

Обговоривши наявну інформацію, враховуючи ситуацію, що утворилась в с. Піски Житомирського району, на виконання Програми оздоровлення території Житомирського району від сказу на 2016-2020 роки та з метою профілактики сказу на території району (на її реалізацію у поточному році виділено з районного бюджету 25 тис. грн.) державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації вирішила створити бригаду із числа мисливців - членів Житомирської райради Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) та забезпечити проведення з 26 червня до 20 липня 2018 року заходів по зниженню чисельності лисиць на території Станишівської сільської ради з дотриманням належного рівня безпеки (компенсація становитиме 100 грн. за голову). Проведення даного заходу вирішено погодити з керівництвом Станишівської сільської ради і ДП «Житомирське лісове господарство».

Проведення заходів по зниженню чисельності лисиць на території  Станишівської сільської ради проводитиметься під наглядом представників Станишівської сільської ради, Житомирського РВП Житомирського ВП  ГУНП України в Житомирській області та спеціалістів Житомирської районної державної лікарні ветеринарної медицини. 

Станишівському сільському голові Матвійчуку Ю.В. рекомендовано забезпечити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення Станишівської сільської ради щодо дотримання належного рівня безпеки під час проведення даного заходу та участь представників Станишівської сільської ради, під час проведення заходів по зниженню чисельності лисиць на території Станишівської сільської ради.

Житомирський РВП Житомирського ВП ГУНП України в Житомирській області має забезпечити участь представників поліції, під час проведення заходів по зниженню чисельності лисиць на території Станишівської сільської ради, з метою підтримання публічної безпеки і порядку.

Начальник Житомирської районної державної лікарні ветеринарної медицини  має забезпечити участь представників підпорядкованої установи під час проведення відповідних заходів з метою обліку знищених лисиць та їх утилізації і забезпечити щеплення не вакцинованих тварин та щоденний клінічний нагляд за тваринами сприйнятливими до сказу по Станишівській сільській раді до 20 липня 2018 року.

Навігація:
Категорія новин:
footer-img