Події на часі

8 Лютого, 2019 10:26:00
Категорія: Район
У Житомирському районі триває впровадження освітньої реформи «Нова українська школа»

У Житомирському районі триває впровадження освітньої реформи «Нова українська школа» - ключової реформи Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

На виконання наказу управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 24.01.2018 року №19 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» у лютому та червні 2018 року на базі Новогуйвинської гімназії пройшли підготовку 49 педагогічних працівників району. Всього курсову перепідготовку пройшли 147 педагогічних працівників.  

Для впровадження державної реформи освіти «Нова українська школа» в районі з державного бюджету у 2018 році виділено кошти в сумі 1 184,7 тис. грн., з місцевого бюджету - 200 тис. грн. (без врахування ОТГ). У результаті всі першокласники забезпечені комплектами одномісних парт та стільців, технікою, дидактичними матеріалами, іншими меблями, «фабриками друку» (ламінатори, ноутбуки, принтери), підручниками.

Загалом вже придбано дидактичних матеріалів на суму 538 654 грн.; техніки (16 телевізорів, 9 проекторів, 3 планшети) на суму 243 396 грн.; шкільних меблів (465 парт одномісних, 465 стільців, 12 дощок, 14 вчительських столів, 11 меблевих стінок) на суму 690 772 грн.

Обласним управлінням освіти і науки додатково надано 28 комплектів «фабрик друку».

Усього наразі на реалізацію першого етапу проекту використано коштів у сумі 1 412, 822 тис. грн.

Впровадження реформи передбачає створення принципово нового освітнього простору й вимагає приведення класних кімнат до сучасного та привабливого для учнів вигляду. Однією з основних концептуальних засад реформування в межах Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку й мотивації учнів до навчання. Зміні підлягають не тільки навчальні програми та засоби навчання, але й організація та дизайн освітнього простору. Тепер учнівське місце повинно бути одномісним та зручним, а навчальний простір шкіл поділений на тематичні зони, місця для ігор та відпочинку. Це передбачає відповідний ремонт класних кімнат, закупівлю нового обладнання, створення нових профільних кабінетів, медіатек та ресурсних кімнат тощо.

 

Навігація:
Категорія новин:
footer-img