8 Лютого, 2019 10:26:00
У Житомирському районі триває впровадження освітньої реформи «Нова українська школа»

У Житомирському районі триває впровадження освітньої реформи «Нова українська школа» - ключової реформи Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

На виконання наказу управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 24.01.2018 року №19 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» у лютому та червні 2018 року на базі Новогуйвинської гімназії пройшли підготовку 49 педагогічних працівників району. Всього курсову перепідготовку пройшли 147 педагогічних працівників.

Для впровадження державної реформи освіти «Нова українська школа» в районі з державного бюджету у 2018 році виділено кошти в сумі 1 184,7 тис. грн., з місцевого бюджету - 200 тис. грн. (без врахування ОТГ). У результаті всі першокласники забезпечені комплектами одномісних парт та стільців, технікою, дидактичними матеріалами, іншими меблями, «фабриками друку» (ламінатори, ноутбуки, принтери), підручниками.

Загалом вже придбано дидактичних матеріалів на суму 538 654 грн.; техніки (16 телевізорів, 9 проекторів, 3 планшети) на суму 243 396 грн.; шкільних меблів (465 парт одномісних, 465 стільців, 12 дощок, 14 вчительських столів, 11 меблевих стінок) на суму 690 772 грн.

Обласним управлінням освіти і науки додатково надано 28 комплектів «фабрик друку».

Усього наразі на реалізацію першого етапу проекту використано коштів у сумі 1 412, 822 тис. грн.

Впровадження реформи передбачає створення принципово нового освітнього простору й вимагає приведення класних кімнат до сучасного та привабливого для учнів вигляду. Однією з основних концептуальних засад реформування в межах Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, яке сприятиме творчому розвитку й мотивації учнів до навчання. Зміні підлягають не тільки навчальні програми та засоби навчання, але й організація та дизайн освітнього простору. Тепер учнівське місце повинно бути одномісним та зручним, а навчальний простір шкіл поділений на тематичні зони, місця для ігор та відпочинку. Це передбачає відповідний ремонт класних кімнат, закупівлю нового обладнання, створення нових профільних кабінетів, медіатек та ресурсних кімнат тощо.