2 Листопада, 2018 11:47:00
У Житомирському районі вирішується питання перевезення пільговиків

Тема перевезення громадян пільгових категорій є актуальною вже багато років. Однак надважливою вона стала після того, як місцеві органи влади перестали отримувати з державного бюджету субвенцію для компенсації за перевезення пільговиків.

Відповідно до Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №197, органам місцевого самоврядування делеговано право вибору щодо забезпечення надання пільгового поїзду окремим категоріям громадян у готівковій або безготівковій формі.

Пов’язано це з тим, що завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети зросли вдвічі – зі 146,6 млрд. грн. у 2016 році до 231 млрд. грн. у 2018-му. Тому, як зауважували в Кабінеті міністрів при затвердженні Порядку монетизації пільг на проїзд у березні 2018 року, аргументи про брак коштів на ці цілі Урядом не сприйматимуться.

Для перевізників новий механізм реалізації права на пільгове перевезення є прийнятним та зрозумілим, однак для району це завдання є не підйомним, оскільки загалом на компенсацію перевезення усіх пільговиків у районі на рік потрібно понад 20 млн. грн., при цьому загальна кількість пільговиків становить 18 тис. 654 особи, з яких пенсіонерів за віком понад 12 тис. осіб.

Для порівняння загалом Житомирській області, за інформацією облдержадміністрації, в 2018 році для компенсації за перевезення пільгових всіх категорій треба мінімум 150 млн. грн., а в місцевих бюджетах станом на 15 червня було передбачено на це лише 24 млн. грн.

Саме тому рішенням 17 сесії 7 скликання Житомирської районної ради від 14.03.2018 №570 була затверджена районна Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2018 рік.

Відповідно до даного документа, селищна, сільські ради та сільські ради ОТГ в межах фінансових можливостей приймають рішення про пільгове перевезення та укладають договори з перевізниками.

Аналогічні програми було затверджено Станишівською, Глибочицькою та Оліївською сільськими радами ОТГ, Новогуйвинською селищною радою та 12 сільськими радами (Василівська, Заможненська, Високопічська, Глибочанська, Іванівська, Коднянська, Левківська, Миролюбівська, Садківська, Озерянківська, Вертокиївська та Сінгурівська).

Обсяг коштів, передбачений на реалізацію даних програм, становить 8 млн. 242,8 тис. грн., у тому числі: районний, селищний та сільські бюджети – 2 млн. 207,9 тис. грн., бюджети ОТГ – 6 млн. 34,9 тис. грн.

У цілому по району для забезпечення пільгового перевезення громадян, які мають на це право, станом на 1 жовтня поточного року, використано 3 млн. 859,4 тис. грн., у тому числі: районний, селищний та сільські бюджети – 927,2 тис. грн., бюджети ОТГ – 2 млн. 932,2 тис. грн.