30 Листопада, 2018 14:38:00
У райдержадміністрації проведено нараду щодо зміни порядку електро- та газопостачання

30 листопада в райдержадміністрації за дорученням голови РДА Сергія Микитюка та під головуванням заступника Миколи Козарчука проведено нараду щодо останніх змін у порядку електро- та газопостачання.

Участь у роботі наради взяли представники селищної та сільських рад, бюджетних установ та організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники комунальних підприємств та інші зацікавлені особи.

У ході нараді присутні мали змогу ознайомитися з відповідною інформацією і поставити запитання представникам Зарічанського РЕМ та ПАТ «Житомиргаз».

Серед іншого заступник начальника Зарічанського РЕМ Сергій Добровінський довів до відома учасників наради основну інформацію щодо укладання установами та організаціями бюджетної сфери та підприємствами ЖКГ договорів на постачання та розподіл електроенергії відповідно до вимог Закону України «Про ринок електричної енергії». Основою новелою тут є запровадження з 1 січня 2019 року поділу послуг на власне постачання та продаж електроенергії. Мережі залишаються у власності ПАТ «ЕК Житомиробленерго», і відповідні угоди на постачання укладатимуться з її структурними підрозділами у районах, а збутом (передачею) електроенергії займатиметься новостворена структура – ТОВ «Житомирська обласна енергетична компанія». Окрім останньої на даному ринку в Україні вже пропонують свої послуги близько 160 компаній. Тому споживач матиме право вибору. Однак є певна специфіка у порядку укладання відповідних угод та у кваліфікації споживачів за типами, а відтак – і у порядку оплати відповідних послуг.

У свою чергу начальник відділу комерційного балансування ПАТ «Житомиргаз» Оксана Козловська ознайомила присутніх з порядком та специфікою впровадження добового балансування на ринку природного газу та відповідного Реєстру споживачів. Дані зміни запроваджують новий порядок відносин між споживачем та постачальником послуг з газопостачання. Серед іншого запроваджується щодобова передача показників щодо обсягів споживання газу тими споживачами, які не мають електронних вузлів обліку з дистанційною передачею даних, та необхідність внесення відомостей про кожного споживача до відповідного Реєстру з метою запобігання несанкціонованого відбору газу.

За більш детальною інформацію з цих питань жителі району можуть звертатися до безпосередніх надавачів послуг.