3 Жовтня, 2017 14:31:00
У районі проведено круглий стіл на тему «Сім’я – простір без насильства»

3 жовтня у малій залі районної ради спеціалістами райдержадміністрації проведено круглий стіл з прийомними батьками, батьками-вихователями та опікунами (піклувальниками) на тему «Сім’я – простір без насильства».

Участь у роботі круглого столу взяв голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, який звернувся до його учасників із вступним словом. За словами С.Микитюка, проблема семінару є надто актуальною і потребує широкого обговорення як у запропонованому форматі, так і через засоби масової інформації, адже саме від нас, від того, як ми виховуємо наших дітей залежить наше майбутнє на найближчі десятиліття. Складність проблеми у тому, що не всі ми добре розуміємо, як потрібно вести себе в сім’ї, у процесі спілкування з дітьми, вважає голова райдержадміністрації. «Саме тому надзвичайно важливим є налагодження дієвої співпраці усіх служб району у справі попередження та недопущення насильства у сім’ї. Ми маємо зробити все для того, аби наші діти були щасливими та відчували нашу любов», - резюмував він.

Далі учасники круглого столу переглянули ролик на тему «Сім’я – простір без насильства», а завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Інна Мирна розповіла, які саме бувають види насильства у сім’ї та про їх протидію й профілактику. За словами доповідача, виявлення фактів насильства є надто складним, тому усі ми маємо бути не байдужими до оточуючих, не закривати очі на подібні факти, а усіляко долучатися до вирішення даної проблеми у житті інших людей.

Дане питання було широко обговорено присутніми, учасники семінару розповіли про власний життєвий досвід з даного питання, а заступник директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Савельєва дала поради батькам щодо уникнення насильства в сім’ї та способи нетравмуючого вирішення конфліктних ситуацій, детально зупинилася на темі психоемоційного насилля та його наслідках у процесі формування дитини як самостійного члена соціуму у дорослому житті.

Окрім цього учасники круглого столу обговорили питання неприйнятності фізичного насилля по відношенню до дитини у сім’ї у процесі виховання та поділилися досвідом з цього питання.

На завершення заходу методист відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Кропивницька розповіла про роль школи у процесі профілактики та протидії насильства у сім’ї та між дітьми й зробила висновок, що все йде від сім’ї. Саме тут закладаються основи індивідуальності та характеру, а практичний психолог та соціальний педагог у школі можуть лише коригувати наявні вади розвитку.

Підводячи підсумки круглого столу завідувач сектору з питань соціального захисту, опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Алла Близнюк провела тестування батьків на тему «Батьки і діти» та побажала їм, аби в сім’ях було менше проблем, а процвітали любов, злагода та взаєморозуміння.