5 Грудня, 2017 17:31:00
У районі проведено заходи до Міжнародного дня інвалідів

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району піклується про цих особливих людей не лише один день.

«Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища, - говорить директор Територіального центру Олександр Мельник. - Ми намагаємося робити так, щоб наші жителі з обмеженими можливостями не відчували себе непотрібними. Важко уявити життя стареньких та безпомічних без допомоги з боку соціальних робітників. Тому практично у кожному населеному пункті Житомирського району працюють чарівні жінки, які з теплом у серцях підтримують, допомагають тим, хто цього дійсно потребує».

Відтак, 1 грудня для особливих людей у селах Сінгури, Троянів та Левків були організовані заходи, на яких проводилися розважальні концерти, хвилини-реквієми, перегляди тематичних слайдів.

За святковими столами зібралися люди з особливими потребами Сінгурівської, Вертокиївської, Озерянківської, Троянівської, Головенківської та Левківської сільських рад. За філіжанкою чаю та кави з солодощами згадали минуле, розвіялися та звеселилися від запальних концертів, який влаштували народний аматорський колектив РБК «Джерела» та вокальна група «Купавушка» села Кодня, працівники Троянівського і Левківського будинків культури. Кожен з підопічних отримав, окрім гарних емоцій, продуктові та промислові набори, грошову допомогу.

Велику подяку, окрім працівників Територіального центру, варто висловити спонсорам, які не залишаються осторонь чужої біди. Це: депутат Житомирської обласної ради Руслан Павлюк, депутат Житомирської районної ради Анатолій Давидов, підприємство «Вертокиївка хміль», підприємці Леонід Райський, Антоніна Макаревич, Ольга Меринченко, Олег Заремба, Вікторія Заремба, Форід Зейтуваєв, Віталій Мороз, Світлана Галицька, Марія Семчук, Раїса Іщенко, Світлана Тичина, ПП «Сонячний пагорб».

Допомогу в організації заходу також надали сільські голови Сінгурівської, Троянівської та Левківської сільрад Житомирського району.

«Такі заходи є дуже важливими та потрібними для людей з інвалідністю, - розповів Левківський сільський голова Олександр Окоча. - Вони відчувають, що про них не забули, це шанс, щоб поспілкуватися з такими ж, як вони. Адже, в переважній більшості, таким людям важко пересуватися, тому більшу частину свого життя вони проводять вдома. Протягом листопада до нашої сільської ради за допомогою звернулися 107 осіб. Ми жодному не відмовили. Надавалася матеріальна допомога, залежно від потреб, виділяли кошти різних сум - і 500, і 5 тисяч гривень, і більше. Ми розуміємо, що такі люди не є повністю забезпеченими, на жаль, вони, як правило, рахують кожну копійку. Тому Левківська сільська рада вирішила піти назустріч: відтепер люди похилого віку та з інвалідністю їздитимуть безкоштовно рейсовими автобусами два дні на тиждень з Левкова та два дні з Калинівки».

Не залишили без уваги і тих, хто в силу своїх фізичних можливостей не зміг прийти на зібрання. Керівництво Терцентру та управління праці та соціального захисту населення РДА відвідало вдома та вручило подарунки Володимиру Ремезову з села Пряжів та Валерію Стеценко з села Сінгури. Також відвідали підопічних територіального центру, які знаходяться в Троянівській лікарні (терапевтичне відділення №2 КУ "ЦРЛ").