4 Грудня, 2017 11:05:00
У районі триває акція «16 днів проти насильства»

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 28.11.2017 року №742 «Про затвердження районного плану заходів з участі у проведенні у 2017 році Всеукраїнського тижня права», в рамках обласного етапу Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 27 листопада по 10 грудня 2017 року у Житомирському районі ведеться робота направлена на захист прав та інтересів дітей, профілактику жорстокого поводження та насилля у сім’ї.

З метою активізації роботи у цьому напрямку 29.11.2017 року було проведено міжвідомчу нараду «Співпраця по попередженню насильства в сім’ї та взаємодія суб’єктів соціальної роботи в разі виявлення випадків насильства», в якому взяли участь представники  сектору у справах сім`ї, молоді та спорту, служби у справах дітей РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, правоохоронних органів.

З метою запобігання бездоглядності, безпритульності дітей, насильства в сім’ї, негативних проявів у дитячому середовищі створено і постійно ведеться єдиний електронний банк даних дітей, що виховуються в сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах ЄІАС «Діти». На обліку в службі  у справах дітей райдержадміністрації перебуває 119 дітей, які опинилася у складних життєвих обставинах та виховуються в 41 сім’ї, серед них 3 дітей зазнали насильства в сім’ї, дітям була надана комплексна медична, психологічна, правова допомога.

До сектору у справах сім`ї молоді та спорту за 2017 рік Житомирським районним відділенням поліції Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області  направлено 59 звернень щодо насильства в сім`ї, за ч. 1 ст. 173 КУпАП винуватих притягнуто до адміністративної відповідальності.

З метою попередження сексуального насильства та експлуатації, проявів жорстокості в учнівському середовищі, формування в учнівської молоді правових знань, почуття відповідальності за свої вчинки у загальноосвітніх закладах району    було  проведено низку заходів, зокрема:

- тематичні уроки, виховні години та виставки-огляди навчальної й довідкової літератури з питань запобігання сексуальному насиллю: «Захищаємо свої права» (Глибочицька ЗОШ); «Як не стати жертвою насилля» (Озерненська гімназія), «Насильство та як його уникнути» (Садківська ЗОШ), «Насилля живиться покірністю, як вогонь соломою» (Кам’янська ЗОШ), «Алгоритм поведінки жінки, яка зазнала насильства» (Василівська ЗОШ), «Що відбувається із суспільством, де жінка – товар» (Сінгурівська ЗОШ), «Сім'я як носій духовних цінностей» (Новогуйвинська гімназія), «Молодь проти злочинності та насильства» (Миролюбівська ЗОШ), «Дівчинка – дівчина – жінка» (Левківська ЗОШ), «Роль жінки в суспільстві» (Коднянська ЗОШ);

- організовано  заняття з елементами тренінгу: «Що я знаю про насильство» (Глибочицька ЗОШ), «Світ без насильства» (Пряжівська ЗОШ); профілактичні заняття: «Ні насильству та жорстокості» (Озерянківська ЗОШ), «Протидія насиллю» (Озерненська гімназія);

- здійснено перегляд відеороликів: «Не руйнуй майбутнього», «Залишайся людиною», «Стереотипи стирають особистість», «Станція призначення – життя»;

- організовано   конкурси малюнків, колажів, виготовлення та розповсюдження шкільної соціальної реклами щодо запобігання насиллю  «Знай свої права».