2 Травня, 2018 16:49:00
У районі триває ремонт комунальних, загального користування місцевого та державного значення автомобільних доріг

У поточному році дороги загального користування місцевого значення передані Службою автомобільних доріг на баланс облдержадміністрації, у свою чергу їх експлуатаційне утримання покладено на ДП «Житомирський облавтодор», який безпосередньо проводить відповідні роботи.

В області, у тому числі і у нашому районі, вже розпочались аварійні ямкові ремонти, проте пріоритетом є капітальний та поточний ремонт місцевих доріг, роботи на яких планують розпочати у травні. Загалом із Дорожнього фонду, створення якого ініціював Президент України, Житомирська область отримає на ремонти доріг у 2018 році майже 1,5 млрд. грн. Кошти розподіляються на ремонт доріг місцевого значення – 617 млн. грн., державного значення – 613 млн. грн. Також майже 300 млн. грн. спрямують на ділянку дороги Н-03 Житомир-Чуднів-Любар.

На початку 2018 року відділом житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації було укладено договір з Філією «Житомирський райавтодор» про надання послуг з експлуатаційного утримання доріг комунальних, загального користування місцевого та державного значення, у тому числі забезпечення паливно-мастильними матеріалами на суму 19560,00 грн. Проводилась розчистка доріг від снігу, їх посипання піщано-сольовою сумішшю.

З настанням сприятливих погодних умов, починаючи з 1 квітня, Філія «Житомирський райавтодор» почала активно виконувати завдання по експлуатаційному утриманню доріг району.

Зокрема вже проведено ямковий ремонт асфальтобетоном на автодорозі Житомир-Левків (ділянка км0+00-км4+00), у ході якого обсяг виконаних робіт склав 741 кв. м. На цій же дорозі здійснено засипку вимоїн, а на ділянці км0+00-км2+500 – ямковий ремонт понад 600 кв. м дорожнього покриття. Також виконано профілювання білощебеневих доріг Вертокиївка-Городище (2,3 км), Дениші-Улянівка (5,4 км), Дениші-Михайлівка (1,5 км), (Житомир-Чернівці)- Покостівка (4,3 км), (Житомир-Чернівці)-Буки (1,5 км) та Корчак-Катеринівка (2,2 км). За цей же період здійснено нанесення розмітки (пішохідний перехід) на автодорозі Житомир-Вільськ (через Кам’янку), прибрано 12 зупинок та 160 кв. м автопавільйонів (на дорогах Гуйва-Озерне та (Житомир-Могилів Подільський) – дитячий табір «Дружба» (Зарічани).

Нагадаємо, що минулого року обсяг фінансового ресурсу, який було залучено до проведення ремонту доріг склав 40 млн. 447 тис. 899,23 грн. Найбільше коштів освоєно у Станишівській сільській раді ОТГ (10 млн. 661 тис. 252, 96 грн.) та у Левківській сільській раді (10 млн. 600 тис. грн.). У той же час протягом 2017 року ремонт доріг не проводився Заможненською, Головенківською та Березівською сільськими радами.

Роботи тривають, кожного дня ДП «Житомирський облавтодор» визначає місця та обсяги робіт для Філії «Житомирський райавтодор», залучаючи підприємство до виконання робіт і на дорогах обласного значення.