25 Квітня, 2017 12:24:00
У районі відзначили Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

25 квітня у великій залі засідань районної ради пройшли урочистості з нагоди Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля.

З пам’ятними зверненнями до ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нашого району звернулися голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, заступник голови районної ради Олег Білецький, депутат районної ради Василь Стах, помічник-консультант народного депутата України Віктора Развадовського Олександр Українець та голова громадської організації «Союз «Ліквідатори Чорнобиля» Микола Поліщук.

Перед початком урочистостей учасники зібрання віддали шану загиблим героям хвилиною мовчання.

«26 квітня – сумна дата в новітній історії України. Рівно 31 рік тому світ сколихнула найбільш масштабна за всю історію людства атомна катастрофа. Саме відтоді українське слово «Чорнобиль» увійшло в усі мови світу як символ великої біди та страшної трагедії», - зауважив під час свого виступу С. Микитюк.

Також Сергій Михайлович нагадав, що унаслідок подій квітня 1986 року постраждало більше 3 млн. осіб, 115 тисяч мешканців Прип’яті та Чорнобиля, районних центрів та сіл 30-ти кілометрової зони позбулися обжитих домівок. «Масштаби трагедії могли б бути куди більшими, аби не самопожертва ліквідаторів, і наше покоління добре пам’ятає про цей подвиг», - резюмував голова райдержадміністрації, побажавши присутнім у залі ветеранам-чорнобильцям та усім нам, аби подібна трагедія ніколи і ніде більше не повторилася.

Найактивнішим учасникам чорнобильського руху в районі було вручено грамоти та грошові заохочення, а наостанок усіх чекала концертна програма та групове фото на згадку.

Цього ж дня у районі пройшли й інші заходи з нагоди 31-річниці Чорнобильської трагедії.