5 Жовтня, 2017 16:32:00
Вчителі історії та правознавства Житомирського району ділилися досвідом

4 жовтня відбулася педагогічна практика для слухачів обласних курсів підвищення кваліфікації вчителів історії, правознавства, інтегрованого курсу «Людина і світ» при Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Відповідальними за проведення практики були методичний кабінет відділу освіти Житомирської районної державної адміністрації та Озерненська гімназія Житомирського району, а саме: вчителі історії та правознавства навчального закладу.

Велику увагу педагоги приділили питанню національно-патріотичного виховання,  пошуково-дослідницькій та науковій  діяльності в системі МАН, впровадженню компетентнісного підходу на уроках історії та суспільствознавчих дисциплін. Ніна Сірик, методист Житомирського ОІППО, актуалізувала проблеми педагогічної практики, розкрила основні засади шкільної історичної освіти в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Про   співпрацю вчителів історії Житомирського району з історичним факультетом Житомирського державного університету імені І.Франка виступила з доповіддю Галина Панова,  методист Житомирського РМК.

Директор Озерненської гімназії Анатолій Власюк презентував навчальний заклад, наголосив на основних напрямках роботи, результатах  роботи як гімназії, так і вчителів суспільствознавчого циклу,  окреслив перспективи подальшої діяльності гімназії.

Вчитель історії, вчитель вищої категорії Олена Геча представила власний освітній проект «Школа юного дослідника: етапи реалізації», висвітлила систему організації науково-дослідницької роботи з історії у сучасному навчальному закладі.

«Національно-патріотичне виховання на уроках історії та в позаурочній діяльності як складова  компетентнісного підходу до шкільної історичної освіти» - так звучала тема досвіду Тетяни Герман, вчителя гімназії вищої категорії.

Вчителі провели для слухачів обласних курсів післядипломної педагогічної освіти майстер-класи з виготовлення національно-патріотичних аксесуарів (браслетів з синьо-жовтих стрічок) та з розробки туристичних маршрутів Житомиром та Житомирщиною «Історія Житомирщини в історії України».

Також відбулася презентація відео-проекту «Дорога в небеса» про військовий аеродром смт Озерного, автором якого є колишня учениця Озерненської гімназії, а зараз студентка історичного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка Анна Захарчук (керівник – вч. історії Геча О.А.)

Долучилася до практики і вчитель історії Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. (Станишівська територіальна громада) Ольга Гальчук. Вона  провела  практикум-навчання «Реалізація   компетентнісного підходу на уроках  історії».

Хочеться подякувати і відзначити активну діяльність всіх вчителів історії області, слухачів курсів, які, сподіваємося, отримали корисні поради від вчителів-практиків Озерненської гімназії та Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст.