Події на часі

1 Грудня, 2017 08:40:00
Категорія: Район
Вітання голови райдержадміністрації з Днем працівників прокуратури

Шановні працівники прокуратури

та ветерани служби!

 

Щиро та сердечно вітаю усіх вас із професійним святом – Днем працівників прокуратури України!

Ваше свято встановлено в Україні «…ураховуючи визначну роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисті прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників прокуратури» від 2 листопада 2000 року № 1190/2000.

Не випадково датою свята стало перше грудня. Саме в цей день в 1991 році Верховною Радою був прийнятий закон «Про прокуратуру», а також нормативні акти, що регламентують функції органів прокуратури в нашій країні.

Прокуратурі України, як важливій складовій правової системи держави, відведена особлива роль регулювання суспільних відносин. На працівників прокуратури покладенні нелегкі завдання утвердження верховенства права та закону, захисту прав та свобод кожного громадянина.

Історія права на території сучасної України розпочалася багато століть назад. Правові норми існували ще у скіфів. За часів Київської Русі був створений звід законів «Руська правда», що встановлював норми фінансового, кримінального та сімейного права. Пізніше, засідаючи разом з гетьманом, прокурор був присутній на Українському трибуналі. Після проголошення незалежності України закон «Про прокуратуру» став основою правової бази держави.

Сьогодні ваша служба, як і багато інших секторів розвитку держави, перебуває у процесі реформування. Для нашої держави, що стала на безповоротний шлях європейського розвитку та процвітання, це сприятиме ефективним змінам не тільки правової системи, а й стане механізмом боротьби з внутрішнім ворогом нашої держави – корупцією.

Безперечно, боротьба з корупцією лише починається. Впевнені, спільними зусиллями зможемо створити нову правову систему, яка матиме довіру громадян та ґрунтуватиметься на високому рівні правової культури в суспільстві. Успішне завершення процесу реформування прокуратури України дозволить нашій державі увійти до європейського правового простору та ще на один крок наблизитися до повноправного членства у Європейському Союзі.

Цей процес далекий поки що від завершення, перехід від радянської до європейської прокуратури все ще триває, але прогрес – очевидний. Переконаний, що наперекір усім труднощам органи прокуратури і надалі будуть виконувати свої обов’язки з повною відповідальністю і самовіддачею, чесно і віддано служити державі і суспільству. А професійний досвід, ініціативність та наполегливість працівників прокуратури служитимуть завданням творення європейської правової держави.

У день професійного свята бажаю вам міцного здоров’я, душевного спокою та родинного затишку, Божої ласки та благословення, добра та поваги від людей, невичерпної енергії, успіху в усіх починаннях. Нехай ваша щоденна та наполеглива праця, вірність національній ідеї допомагають сумлінно виконувати службові обов’язки на благо українського народу та України!

Зі святом!

 

З повагою -

голова Житомирської райдержадміністрації

С.М. Микитюк

Навігація:
Категорія новин:
footer-img