27 Червня, 2018 08:58:00
Вітання голови райдержадміністрації з нагоди Дня Конституції України

Шановні жителі району!

Щиро та сердечно вітаю вас із знаменною датою в житті нашого народу - Днем Конституції України!

Сьогодні ми відзначаємо 22-гу річницю від дня ухвалення Основного Закону України – головного документа, який окреслює основні права і свободи людини, визначає найважливіші суспільні відносини, територіальний устрій держави, демократичні засади її розвитку.

28 червня 1996 року назавжди залишиться знаковою подією в історії нашої держави. Саме цього дня 22 роки тому Україна, що обрала шлях незалежного розвитку, закріпила цей вибір у Конституції, підтвердивши своє прагнення розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу.

Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості на усіх рівнях – від наших місцевих громад до загальнонаціонального рівня.

Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність. Тому ставлення до Основного закону не повинно залежати від поточної розстановки політичних сил.

Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення і надалі буде запорукою подальшого поступу та процвітання України.

Сьогодні я не бачу жодних підстав ставити під сумнів зафіксовану в чинній редакції Конституції форму правління. Парламентсько-президентська модель – це один із наслідків Революції Гідності, рівно як індикатор нашої причетності до європейської політичної культури. Президент, Парламент, Уряд, місцеві адміністрації – всі мусимо вчитися працювати за правилами і гарантувати сталість політичної системи.

Я звертаюся до усіх громадян із закликом об'єднати зусилля задля порозуміння у суспільстві, успішного розвитку країни, щасливого майбутнього нинішнього та прийдешніх поколінь.

В день свята та на довгі роки життя щиро бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя і достатку, любові, миру, натхненної праці і успіхів задля розбудови стабільної і процвітаючої України!

Зі святом!

З повагою –