Події на часі

29 Травня, 2018 17:05:00
Категорія: Район
Як уникнути трагедії на воді

Вода — чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших рідних безпечним, застерігає відділ житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення Житомирської райдержадміністрації.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.  Не входьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Як врятувати людину, що тоне: насамперед витягніть її на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи; зробіть врятованому 2 повільні вдихи — «рот у рот»; зробіть 6–10 поштовхів руками під грудиною; знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи; обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 сек., якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця; постраждалий отямився — не дозволяйте йому тут же підвестись; у будь-якому випадку врятованому необхідна медична допомога, тому викличте «Швидку допомогу».

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Навігація:
Категорія новин:
footer-img