10 Травня, 2018 11:23:00
Житомирський район відзначив День пам’яті та примирення та свято Великої Перемоги

8 травня у селищах та селах Житомирського району пройшли урочисті заходи до Дня пам’яті та примирення. Зокрема святкові заходи пройшли у навчальних закладах та закладах культури району. Тим самим ми разом із усією Європою віддали данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які рятували від нацизму Україну, Європу та світ.
Сьогодні ж, 9 травня, у районі пройшли мітинги та покладання квітів з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Взяли участь в урочистостях і перші особи району. Голова райдержадміністрації Сергій Микитюк побував цього дня у смт Новогуйвинське та смт Озерне, де пройшли традиційні меморіальні заходи. У свою чергу заступник голови РДА Микола Козарчук віддав данину шани загиблим і померлим героям, поклавши квіти до монументів у с. Довжик та у с. Іванівка.

Як наголосив С.Микитюк у ході своєї промови на мітингу у смт Новогуйвинське, ці травневі дні навіки залишаться святими датами на нашій землі, завжди будуть днями скорботи і пам’яті про ту величезну жертву, яку приніс український народ. «У ці дні ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів співвітчизників, які загинули у Другій світовій війні 1939-45 років. Та війна - найжахливіша війна в історії, в ній безліч людських і національних трагедій сплелися в єдину картину, кров від якої холоне й досі, хоча і сплили десятки й десятки років», - сказав голова райдержадміністрації та побажав нинішньому та прийдешнім поколінням українців мирного неба, радості та благополуччя.

Пам’ятні заходи відбулися в усіх населених пунктах району.