26 Квітня, 2017 09:05:00
Звернення голови райдержадміністрації С.М. Микитюка з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф та Дня пам'яті Чорнобиля

Шановні мешканці району!

26 квітня вся Україна відзначає сумну дату в новітній українській історії – чергові роковини аварії на Чорнобильській атомній станції.

31 рік минув з того часу, коли страшна біда прийшла в Україну. Саме тоді українське слово «Чорнобиль» стало символом жахливої техногенної катастрофи та величезної екологічної біди.

За офіційними даними від радіаційних викидів постраждало більше трьох мільйонів людей. У квітні 1986-го позбулися обжитих домівок понад сто п’ятнадцять тисяч мешканців Прип’яті та Чорнобиля, районних центрів та сіл 30-ти кілометрової зони.

Радіонуклідами було забруднено 2300 населених  пунктів, на території яких проживало близько двох з половиною мільйонів осіб. Кількість тих, хто помер чи став інвалідом, вимірюється сотнями тисяч. Масштаби цієї трагедії могли б бути значно більшими, якби не мужність і самопожертва ліквідаторів.

Ті події ніколи не зітруться із пам’яті ні сучасних, ні майбутніх поколінь. А 26 квітня - це день, коли вшановується пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи наших громадян від атомного лиха.

Героїчними зусиллями, ціною свого здоров'я і життя, ліквідатори запобігли ще більш згубним наслідкам Чорнобильської катастрофи. Вони врятували Україну, Європу і світ.

Маємо зробити все, щоб максимально ліквідувати наслідки катастрофи, і не допустити її повторення.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у цій боротьбі.

Тож у цей день хочу висловити щиру подяку всім ліквідаторам, усім тим, хто відстояв для нас майбутнє. Серед них, на жаль, сьогодні немає багато наших земляків.

Згадаймо ж усіх, кого забрав Чорнобиль!

Вічна їм пам'ять!

З повагою –