5 Грудня, 2018 09:55:00
Звернення голови райдержадміністрації до Міжнародного дня волонтера

У всьому світі 5 грудня святкують День волонтера - International Volunteer Day.

День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Цей день дає можливість добровольцям і різним волонтерським організаціям підвести підсумки своєї роботи, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

По-особливому помітною робота українських волонтерів стала від моменту початку збройного конфлікту на сході України – в зоні проведення АТО. Саме від того моменту волонтерських рух в Україні набув нечуваних масштабів, завдяки небайдужим українцям наші хлопці на передовій отримали таку необхідну підтримку. Тому символічним є факт того, що Україна - єдина країна в світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня.

Волонтери - це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі і продукти), навіть свої засоби масової інформації. Сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами - пишуть звіти в соцмережах.

Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримує необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров'я людей і тварин, їх комфорт і безпеку. Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших. Сьогодні це, передусім, пов’язано із допомогою нашим військовим у зоні ООС на Донбасі.

Тож прийміть найщиріші вітання з вашим святом. В цей день хочу подякувати всім тим людям, які безоплатно працюють і допомагають іншим. Висловлюю вам слова подяки від свого імені і від імені кожної людини за вашу безкорисливу працю на благо процвітання добра і миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує.

Слава Україні!

З повагою –