Звернення громадян

ГРАФІК ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ
РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Прийом звернень, заяв, клопотань  громадян –  кім.212

Телефон «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» райдержадміністрації   – 42-47-03

Телефон Урядової «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» – 15-45

***

Законодавство про звернення громадян

 

Звернення

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» Ви можете звернутися до Житомирської районної державної адміністрації у такий спосіб:

1) надіслати письмове звернення поштою на адресу: 10003, м. Житомир, вул.Л.Українки, 1;

2) надати звернення до відділу інформаційної діяльності, документообігу та звернень громадян апарату Житомирської райдержадміністрації особисто або через уповноважену особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства за адресою: м. Житомир, вул. Л.Українки, 1 (кімната 208)

Години роботи відділу:

понеділок – четвер – з 8:00 до 17:00,

п’ятниця – з 8:00 до 15:45

обідня перерва – з 13.00 до 13.45

Контактні телефони:

(0412) 42-47-03

3) Викласти звернення усно та письмово на особистому прийомі у керівництва райдержадміністрації відповідно до графіку особистого прийому;

4) Надіслати електронне звернення Відповідно до Закону України від від 02.07.2015 № 577-VIII “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції” з 28 жовтня 2015 року “Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.”

 

Інформаційно-аналітична довідка про розгляд  звернень громадян, які надійшли на адресу Житомирської райдержадміністрації у січні – вересні 2021 року

Житомирська  райдержадміністрація повідомляє, що заходи щодо забезпечення розгляду звернень громадян у райдержадміністрації протягом січня-вересня 2021 року проводились у порядку, визначеному Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян» (зі змінами), Указом Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують роботу із зверненнями громадян.

Протягом січня-вересня 2021року до райдержадміністрації надійшло 1242 звернення громадян, що на 147% більше порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що в січні-вересні 2021 року до Житомирської районної державної адміністрації надійшло: заяв –1239, скарг –3.За суб’єктом: індивідуальних – 1223, колективних – 19.

За результатами розгляду позитивно вирішено 708 звернень громадян.

Надано роз’яснення на 534 звернення громадян.

Розподіл звернень за галузями наведено нижче:

 • Соціальна політика. Соціальний захист населення:
 • отримання соціальних виплат, субсидій –835;
 • надання матеріальної допомоги – 18.
 • Комунальне господарство:
 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 49;
 • вартість житло-комунальних послуг –5;
 • водозабезпечення – 21;
 • газифікація – 5;
 • електропостачання – 4.
 • Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей –65.
 • Земельні питання -58.
 • Діяльність закладів освіти-17.

Найбільше звернень надійшло від:

– Коростишівської громади;

– Брусилівської громади;

– Романівської громади;

– Курненської громади.

Найменше звернень надійшло від:

– Андрушківської громади;

– Високівської громади;

– Квітневої громади;

– Вільшанської громади;

– Корнинської громади.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у січні-вересні 2021 року звернулося 4 громадян.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.03.2021р   №  206 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадян на 2021 рік». Графік прийому доведений до відома громадян. За звітний період на прийомі у голови райдержадміністрації побувало 21громадян.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня».

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-вересня 2021 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.

Питання роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

***

Інформаційно-аналітична довідка про зверненнями громадян, які надійшли на адресу Житомирської райдержадміністрації у січні – червні 2021 року

Протягом січня-червня  2021 року в Житомирському районі продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань та  забезпечення контролю за їх виконанням.

Районна державна адміністрація при розгляді звернень громадян керується Законом  України  «Про  звернення  громадян» та Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Протягом січня-червня 2021року до райдержадміністрації надійшло 783 звернень громадян, що на 140% більше порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що в січні-червні 2021 року до Житомирської районної державної адміністрації надійшло: заяв –780, скарг –3.За суб’єктом: індивідуальних – 766, колективних – 17.За результатами розгляду позитивно вирішено 522 звернень громадян. Надано роз’яснення на 261 звернення громадян.

Розподіл звернень за галузями наведено нижче:

 • Соціальна політика. Соціальний захист населення:
 • отримання соціальних виплат, субсидій –438;
 • надання матеріальної допомоги – 10.
 • Комунальне господарство:
 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 33;
 • вартість житло-комунальних послуг –5;
 • водозабезпечення – 16;
 • газифікація – 3;
 • електропостачання – 1.

3) Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей –34.

4) Земельні питання -33.

5) Діяльність закладів освіти-8.

Найбільше звернень надійшло від:

– Коростишівської громади;

– Брусилівської громади;

– Миропільської громади;

– Новоборівської громади.

Найменше звернень надійшло від:

– Андрушківської громади;

– Вільшанської громади;

– Корнинської громади.

Аналіз статистичних даних за соціальним станом заявників свідчить, що найбільш звернень надійшло від найменш захищених категорій громадян-ветеранів війни та праці, членів багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у січні-червні 2021 року звернулося 3 громадян. Усі звернення на телефонну «гарячу лінію» голови райдержадміністрації опрацьовані відповідно до вимог чинного законодавства.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.03.2021р   №  206 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадян на 2021 рік». Графік прийому доведений до відома громадян. Однак у зв’язку з карантинними обмеженнями, проведення прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації тимчасово призупинено.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня».

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-червня 2021 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

***

Інформація про стан роботи зі зверненням громадян, що надійшли до Житомирської районної державної адміністрації протягом січня-березня 2021 року

Протягом січня-березня 2021 року в Житомирському районі продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань та  забезпечення контролю за їх виконанням.

При розгляді звернень громадян райдержадміністрація  керується Законом  України  «Про  звернення  громадян» , Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 229 звернень громадян, що на 19% більше порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що в січні-березні 2021 року до Житомирської районної державної адміністрації надійшло: заяв – 227, скарг – 2. За суб’єктом: індивідуальних – 220, колективних – 9 . За результатами розгляду позитивно вирішено 148 звернень громадян.

Надано роз’яснення на 81 звернення громадян.

Розподіл звернень за галузями наведено нижче:

 • Соціальна політика. Соціальний захист населення:
 • отримання соціальних виплат, субсидій –129;
 • надання матеріальної допомоги – 1.
 • Комунальне господарство:
 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 2;
 • вартість житло-комунальних послуг –3;
 • водозабезпечення – 4;
 • газифікація – 1;
 • електропостачання – 1.
 • Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 12.

Найбільше звернень надійшло від:

– Вільшанської громади;

– Квітневої громади;

– Курненської громади.

Найменше звернень надійшло від:

– Оліївської громади;

– Березівської громади;

– Коростишівської громади.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у січні-березні 2021 року звернувся 1 громадянин.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.03.2021р   №  206 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадян на 2021 рік». Графік прийому доведений до відома громадян.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня».

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-березня  2021 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.

Питання роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі.

***

Інформація про стан роботи зі зверненням громадян, що надійшли до Житомирської районної державної адміністрації у 2020 році

Протягом 2020 року в Житомирському районі продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань та  забезпечення контролю за їх виконанням.

При розгляді звернень громадян райдержадміністрація  керується Законом  України  «Про  звернення  громадян» та Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Протягом січня-грудня 2020року до райдержадміністрації надійшло 621 звернення, що на 266 одиниць менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що у звітному періоді до Житомирської районної державної  адміністрації надійшло: письмових звернень -577, усних-44. За видами: заяв –621, скарг – 0. За суб’єктом: індивідуальних – 608, колективних – 13 . За результатами розгляду позитивно вирішено 405 звернень громадян. Надано роз’яснення на 216 звернень.

Розподіл звернень за галузями:

Соціальна політика. Соціальний захист населення:

 • отримання соціальних виплат, субсидій – 180;
 • надання матеріальної допомоги – 71.

Комунальне господарство:

 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 28;
 • вартість житло-комунальних послуг –10;
 • водопостачання– 9;
 • теплопостачання-16;
 • газифікація – 8;
 • електропостачання – 7.

Сімейна та гендерна політика.Захист прав дітей – 190.

Найбільше звернень надійшло від:

– Новогуйвинської селищної ради – 109;

– Сінгурівської сільської ради – 42;

– Високопічської сільської ради – 37;

– Іванівської сільської ради -28;

– Вертокиївської сільської ради – 21;

– Глибочицької ОТГ – 22.

Найменше звернень надійшло від:

– Садківської сільської ради – 4;

– Василівської сільської ради-3;

– Головенківської сільської ради – 2.

При райдержадміністрації  утворено постійнодіючу комісію з питань розгляду звернень громадян, згідно плану роботи якої за 9 місяців 2020 року проведено 2 засідання.

Стан роботи із  зверненнями громадян розглядався на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2020 року. За результатами колегії видано розпорядження голови райдержадміністрації від 12.03.2020 №98«Про підсумки  роботи зі зверненнями громадян за 2019 рік», дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідні рекомендації виконавчим комітетам селищної та сільських рад.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у 2020 році звернулося 16 громадян.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.02.20   №  72 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадянна 2020 рік». Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години. Графік прийому доведений до відома громадян. На особистому прийомі у голови райдержадміністрації побувало – 21 громадян. На всі звернення надано обґрунтовані відповіді.

Виїзні особисті прийоми громадян головою райдержадміністрації проводились  відповідно до затвердженого графіку, двічі на місяць. У звітному періоді проведено 4 виїзних прийоми, розглянуто 13 звернень громадян. Виїзні прийоми відбулися у Троянівській, Озерянківській, Садківській сільських радах, Новогуйвинській селищній раді.

З метою поліпшення соціального становища громадян, при райдержадміністрації створена комісія з питань розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, дітям-сиротам, пільговим категоріям населення, а також громадянам, які потерпіли від стихійного лиха або тимчасово потрапили в скрутне матеріальне становище.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня».

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-грудня  2020 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.

Питання роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі.

 

***

Інформація про стан роботи зі зверненням громадян, що надійшли до Житомирської районної державної адміністрації у січні-вересні 2020 року

 

Протягом січня-вересня 2020 року в Житомирському районі продовжено роботу щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань та  забезпечення контролю за їх виконанням.

При розгляді звернень громадян райдержадміністрація  керується Законом  України  «Про  звернення  громадян» та Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

 

Протягом січня-вересня 2020 року до райдержадміністрації надійшло 501 звернення, що на 196 одиниць менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що у звітному періоді до Житомирської районної державної адміністрації надійшло: письмових звернень -457, усних-44. За видами: заяв – 501, скарг – 0. За суб’єктом: індивідуальних – 490, колективних – 11. За результатами розгляду позитивно вирішено 321 звернення громадян.

Надано роз’яснення на 180 звернень.

Розподіл звернень за галузями:

Соціальна політика. Соціальний захист населення:

 • отримання соціальних виплат, субсидій – 123;
 • надання матеріальної допомоги – 60.

Комунальне господарство:

 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 25;
 • вартість житло-комунальних послуг –4;
 • водопостачання– 8;
 • теплопостачання-5;
 • газифікація – 6;
 • електропостачання – 7.

Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 105.

Найбільше звернень надійшло від:

– Новогуйвинської селищної ради – 79;

– Сінгурівської сільської ради – 37;

– Високопічської сільської ради – 34;

– Іванівської сільської ради -26;

– Вертокиївської сільської ради – 21;

– Глибочицької ОТГ – 19.

Найменше звернень надійшло від:

– Василівської сільської ради -3;

– Садківської сільської ради – 3;

– Р.-Городищенської сільської ради-2;

– Головенківської сільської ради – 2.

При райдержадміністрації  утворено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян, згідно плану роботи якої за 9 місяців 2020 року проведено 2 засідання.

Стан роботи із  зверненнями громадян розглядався на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2020 року. За результатами колегії видано розпорядження голови райдержадміністрації від 12.03.2020 №98 «Про підсумки  роботи зі зверненнями громадян за 2019 рік», дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідні рекомендації виконавчим комітетам селищної та сільських рад.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у січні-вересні 2020 року звернулося 15 громадян.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.02.20   №  72 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадян на 2020 рік». Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години. Графік прийому доведений до відома громадян. На особистому прийомі у голови райдержадміністрації побувало – 17 громадян. На всі звернення надано обґрунтовані відповіді.

Виїзні особисті прийоми громадян головою райдержадміністрації проводились  відповідно до затвердженого графіку, двічі на місяць. У звітному періоді проведено 4 виїзних прийоми, розглянуто 13 звернень громадян. Виїзні прийоми відбулися у Троянівській, Озерянківській, Садківській сільських радах, Новогуйвинській селищній раді.

З метою поліпшення соціального становища громадян, при райдержадміністрації створена комісія з питань розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, дітям-сиротам, пільговим категоріям населення, а також громадянам, які потерпіли від стихійного лиха або тимчасово потрапили в скрутне матеріальне становище.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати- героїня».

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-вересня  2020 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.

Питання роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва РДА.

***

Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за І півріччя 2020 року та забезпечення виконання в районі вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 14.02.08 року № 48 «Про забезпечення виконання в області вимог Указу Президента України від 07.02.08р. № 109/2008» райдержадміністрація повідомляє, що заходи щодо забезпечення розгляду звернень громадян  здійснюються згідно вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України, постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2009 року №630 інших законодавчих актів.

Протягом січня-червня  2020 року до райдержадміністрації надійшло 325 звернення громадян, що на 130 одиниць менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

Заяв надійшло – 325, скарг – 0.  За суб’єктом: індивідуальних – 316, колективних – 9. Письмових-281, усних – 44 звернень громадян.

Розподіл звернень за галузями наведено нижче:

 • Соціальна політика. Соціальний захист населення:
 • отримання соціальних виплат, субсидій – 99;
 • надання матеріальної допомоги – 46.
 • Комунальне господарство:
 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг –11;
 • вартість житло-комунальних послуг –3;
 • газифікація – 2;
 • електропостачання – 5;
 • теплопостачання – 5
 • водопостачання – 4 .
 • Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 38.
 • Аграрна політика і земельні відносини – 27.

За результатами розгляду позитивно вирішено 164 звернень громадян, надано роз’яснення на 143 звернення, знаходяться на розгляді – 18 звернень.

 

Найбільше звернень надійшло від:

– Новогуйвинської селищної ради – 61;

– Високопічської сільської ради – 22;

– Сінгурівської сільської ради – 9;

– Глибочицька сільська рада- 16;

– Вертокиївська сільська рада-15;

– Іванівська сільська рада-14 .

 

Найменше звернень надійшло від:

– Р.-Городищенської сільської ради-2;

– Головенківська сільська рада-2;

– Василівської сільської ради -3;

– Миролюбівська сільська рада-3.

 

Стан роботи зі  зверненнями громадян розглядався на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2020 року. За результатами колегії видано розпорядження голови райдержадміністрації від 12.03.20 №98 «Про підсумки  роботи зі зверненнями громадян за 2019 рік», дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідні рекомендації виконавчим комітетам селищної та сільських рад.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у січні-червні 2020 року звернулося 15 громадян.

Особистий прийом громадян в районній державній адміністрації здійснюється на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.02.2020 р   №  72 «Про  затвердження графіка особистого прийому громадян на 2020 рік». Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години. Графік прийому доведений до відома громадян. На особистому прийомі у голови райдержадміністрації у звітному періоді побувало 16 громадян. На всі звернення надано обґрунтовані відповіді.

Виїзні особисті прийоми громадян головою райдержадміністрації проводяться відповідно до затвердженого графіку, двічі на місяць. У звітному періоді проведено 4 виїзних прийомів. Виїзні прийоми відбулися у Новогуйвинській селищній раді, Озерянківській, Троянівській, Садківській сільських радах. Розглянуто 13 звернень громадян.

З метою поліпшення соціального становища громадян, при райдержадміністрації створена комісія з питань розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, непрацездатним громадянам, багатодітним і неповним сім’ям, дітям-сиротам, пільговим категоріям населення, а також громадянам, які потерпіли від стихійного лиха або тимчасово потрапили в скрутне матеріальне становище.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України,   учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати-героїня».

Протягом звітного періоду до райдержадміністрації звернулися наступні категорії громадян: пенсіонери – 26; безробітні – 2; робітники – 2; діти-війни – 2; учасники бойових дій – 1; особи з інвалідністю – 16;одинокі матері – 8;багатодітні сім’ї – 6 та інші.

Систематично здійснюється аналіз звернень громадян, які надходять до райдержадміністрації.

На всі звернення, що надходили протягом січня-червня  2020 року надано відповіді у встановлені законодавством терміни.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.

Питання роботи зі зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі.

 

***

Інформація про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Житомирської районної державної адміністрації у 2019  році

Організація роботи зі зверненнями громадян у районній державній адміністрації у 2019 році здійснювалася згідно Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та інших законодавчих актів.

Робота спрямовувалась на об’єктивний, всебічний розгляд порушених питань у зверненнях громадян, дотримання термінів їх вирішення у відповідності до вимог законодавства.

Особисті та виїзні прийоми громадян проводились згідно із затвердженим графіком, їх результати оприлюднені в засобах масової інформації. Матеріали щодо проведених виїзних прийомів розміщені на офіційній сторінці райдержадміністрації та у мережі Фейсбук.

На особистому прийомі у голови адміністрації побувало 52 громадянина.

Ефективною формою роботи  зі зверненнями громадян у Житомирському районі у зв’язку із віддаленістю сіл від райцентру є проведення особистих виїзних прийомів. За звітний період здійснено 24 виїзних прийомів, розглянуто 28 звернень громадян.

В  районі  створена та щоденно працює «гаряча» телефонна  лінія, на яку у 2019 році звернулося 7 громадян.

Протягом січня-грудня 2019 року до райдержадміністрації надійшло 887 звернень, що на 632 одиниці менше порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

За результатами аналізу виду звернень з’ясовано, що у звітному періоді до Житомирської районної державної адміністрації надійшло: письмових звернень – 807, усних – 80. За видами: заяв – 882, скарг – 5. За суб’єктом: індивідуальних – 861, колективних – 26 .

За результатами розгляду позитивно вирішено 485 звернень громадян.

Надано роз’яснення на 402 звернення.

Розподіл звернень за галузями наведено нижче:

Соціальна політика. Соціальний захист населення:

 • отримання соціальних виплат, субсидій – 292;
 • надання матеріальної допомоги – 170.

Комунальне господарство:

 • благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг – 43;
 • вартість житлово-комунальних послуг –11;
 • водозабезпечення – 12;
 • газифікація – 30;
 • електропостачання – 9.

Аграрна політика і земельні відносини – 61.

Сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 83.

Найбільше звернень надійшло від:

– Новогуйвинської селищної ради – 139;

– Станишівської ОТГ – 78;

– Сінгурівської сільської ради – 73;

– Високопічської  сільської ради – 50;

– Левківської сільської ради – 44;

– Троянівської сільської ради – 39;

– Глибочицької ОТГ – 37;

– Іванівської сільської ради – 31.

Найменше звернень надійшло від:

– Заможненської сільської ради – 7;

– Василівської сільської ради – 6;

– Глибочанської сільської ради – 6;

– Руднє-Городищенської сільської ради – 5.

При райдержадміністрації  утворено постійнодіючу комісію з питань розгляду звернень громадян, згідно плану роботи якої за 12 місяців 2019 року проведено 6 засідань.

Стан роботи із  зверненнями громадян розглядався на засіданні колегії райдержадміністрації 28 лютого 2019 року та 30 серпня 2019 року. За результатами розгляду видано розпорядження голови райдержадміністрації від 07.03.2019 №58 «Про підсумки  роботи зі зверненнями громадян за 2018 рік та виконання в районі вимог законодавства України щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення» та розпорядження голови райдержадміністрації від 09.09.19 № 266 «Про підсумки  роботи зі зверненнями громадян у I півріччі 2019 року», дані відповідні доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідні рекомендації виконавчим комітетам селищної та сільських рад.

Під особистим контролем керівництва знаходяться звернення,  які надійшли від інвалідів, ветеранів, учасників Великої Вітчизняної війни, малозахищених верств населення, громадян із окупованих територій України, учасників АТО, жінок, яким присвоєно звання «Мати-героїня».

На звернення надані вичерпні відповіді з посиланням на чинне законодавство, а також у разі необхідності наданий порядок оскарження.

Стан роботи зі зверненнями громадян постійно висвітлюється на веб-сайті райдержадміністрації.