Проведено двадцяте позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

ТЕБ та НС

24 червня голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський провів двадцяте позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання проведено у дистанційному режимі із використанням електронних засобів комунікації.

На порядок денний засідання виносилося три питання: про посилення протиепідемічних заходів на території району у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19); розгляд листа в.о. директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» Лутая Ю.В. щодо епідемічної ситуації з COVID-19 в Житомирській області; розгляд листа начальника Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Гущина Бориса Борисовича щодо посилення контролю за дотриманням карантинних заходів в місцях громадського користування.

За результатами розгляду першого питання порядку денного,  з урахуванням пропозицій та зауважень, внесених в ході обговорення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 500 прийнято рішення встановити на території району карантин до 31 липня 2020 року.

Райдержадміністрації, рекомендовано іншим органам виконавчої влади, державним органам, органам місцевого самоврядування на період дії карантину:

– роботу розпочинати о 8 годині;

– відділу з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації РДА, територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району, управлінню праці та соціального захисту населення РДА, Житомирському районному центру соціальних служб роботу розпочинати о 10 годині;

– селищному, сільським головам довести до відома населення інформацію щодо зміни графіку роботи органів виконавчої влади на період карантину.

 

Також вирішено рекомендувати селищному, сільським головам на період дії карантину заборонити:

– перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

– відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання та інших невідкладних заходах освіти;

– проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Дистанція між учасниками не менше ніж 1,5 метра;

– діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

– здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень в кількості більше ніж кількість місць для сидіння в транспортному засобі;

– відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких проживають/перебувають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради заборонено проведення планових заходів з госпіталізації, крім планової госпіталізації при умові, якщо рівень заповненості ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків. Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

Селищному, сільським головам також рекомендовано забезпечити щоденний моніторинг епідемічної ситуації, у випадку її ускладнення на відповідній території невідкладно ініціювати проведення позачергових засідань комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо коригування протиепідемічних заходів.

Також селищний, сільські голови мають рекомендувати підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину з метою обмеження скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу та обмежити час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності до 22 години.

Суб’єкти господарювання на період дії карантину мають внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9.00, 10.00 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10.00 год. або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

– оптова та роздрібна торгівля;

– ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;

– поштова та кур’єрська діяльність;

– тимчасове розміщування та організація харчування;

– страхова діяльність;

– освіта;

– надання соціальної допомоги;

– мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

 

Окрім цього, суб’єктами господарювання мають бути опрацьовані питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг, розроблені (скориговані) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

Житомирське районне відділення поліції Житомирського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Житомирській області та Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області мають продовжити забезпечення контролю за дотриманням карантинних заходів.

Інформації в.о. директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України» Лутая Ю.В. та начальника Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Гущина Б.Б. комісією взято до відома.