Проведено нараду щодо збереження центру реабілітації ведмедів

нарада

24 червня голова райдержадміністрації Юрій Оханський провів нараду щодо збереження однієї із туристичних родзинок Житомирського району – центру реабілітації ведмедів у с. Березівка.

Офіційним оператором центру є ТОВ «Ведмежий притулок «Житомир», у якого закінчилося зовнішнє фінансування на забезпечення його функціонування.

Донедавна притулок утримувався і працював завдяки благодійним коштам громадських організацій з Німеччини та Австрії. Наразі це фінансування закінчилося і утримання чотирьох ведмедів опинилося під загрозою. Частина коштів надходила і від екскурсій, однак у зв’язку із карантином дані надходження скоротилися майже до нуля. Тому можливе закриття центру, а тварин буде передано у подібну установу під Києвом.

Загалом на утримання притулку потрібно до 70 тис грн на місяць. Потрібно платити орендну плату за земельну ділянку, забезпечувати щоденне харчування тварин та платити зарплату працівникам.

За результатами обговорення проблеми було окреслено основні шляхи її вирішення. Як варіант збереження туристичного об’єкту у районі розглядається можливість звернення центру до крупних торговельних мереж з проханням підтримати заклад. Розглядаються й інші варіанти залучення спонсорів.

Водночас не виключається можливість додаткового звернення оператора притулку й до європейських благодійників, які власне і стояли у витоків створення реабілітаційного центру під Житомиром, або залучення грантових коштів з інших джерел.