Привітаймо стоматологів з професійним святом!

професійне свято

9 лютого Україна та вся світова спільнота відзначатиме Міжнародний день стоматолога. Офіційно вихідного на це свято не передбачено. Але в більшості країн у цей день традиційно вітають своїх лікуючих лікарів з професійним святом – Днем стоматолога.

В Україні це свято відзначають з 1993 року. З нагоди свята відбувається безліч корисних для здоров’я заходів в медичних установах. Це й безкоштовні консультації лікарів, і лекції про правильний догляд за порожниною рота, і конкурси, розіграші тощо.

Є власна стоматологічна служба і в Житомирському районі – Комунальна установа «Житомирське територіальне стоматологічне об’єднання» Житомирської районної ради.

Історично стоматологічна служба нашого району започаткована у ЦРЛ в 1957 році. Тоді тут працювало тільки п’ять осіб персоналу, а матеріально-технічну базу складали виключно зубні бормашини випуску п’ятдесятих років. З часом ситуація почала змінюватися на краще.

Наприкінці 70-х років для ЦРЛ було збудовано двоповерхову поліклініку. Знаючи потреби стоматологічної служби, у новій будівлі їй виділили п’ять кабінетів, у яких фахівці надавали допомогу з хірургічного і терапевтичного профілю як дорослому, так і дитячому населенню.

Згодом знайшли додаткові площі для ортопедичного відділення та зубопротезної лабораторії. Важливим моментом стало відкриття зуболікарських кабінетів у селах: Троянів, Кодня, Висока Піч, Василівка. З плином часу змінювались обставини, що допомогли розширити мережу стоматологічних послуг. Протягом 1981-1991 років зуболікарські кабінети відкрились у селах Лука, Дениші, Ліщин.

На початку 1997 року районна адміністрація на чолі з М.Г. Вергуном прийняла рішення про відокремлення стоматологічної служби району від ЦРЛ і надання їй статусу юридичної особи під назвою «Житомирське територіальне стоматологічне об’єднання».

Сьогодні в установі надається широкий спектр стоматологічної допомоги. Також стоматологічна допомога надається вдома пільговій категорії населення, які за станом здоров’я не можуть з’явитися на прийом. Заклад відповідає усім нинішнім вимогам, що ставляться до установ такого профілю. Цьому свідчення – акредитаційний сертифікат першої категорії, який отримано у 2015 році.

Нині установа складається з двох відділів: лікувальний і ортопедичний. Загалом сьогодні тут працюють 10 спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії, 16 – першої кваліфікаційної категорії та 4 – другої кваліфікаційної категорії.

Всі кабінети об’єднання оснащені  сучасними стоматологічними  турбінними установками.

У лікувальному відділі  фахівці надають допомогу з хірургічного і терапевтичного профілю як дорослому, так і дитячому населенню.

В ортопедичному відділенні  запроваджено сучасні методи протезування: знімні протези з біологічно нейтральної маси; суцільнолиті коронки, мостовидні протези; знімні бюгельні протези.

Установа має стоматологічні кабінети в таких населених пунктах Житомирського району, як Троянів, Головенка, Глибочиця, Новогуйвинське, Озерне, Висока Піч, Кодня, Вереси, Левків, Нова Василівка, Кам’янка, Вертокиївка, Тетерівка, Сінгури.

Починаючи з 1991 року і до сьогодні стоматологічну службу району очолює Володимир Тимофійович Нижник.