Рятувальники Житомирщини закликають громадян не випалювати суху траву

пожежна безпека

На території області знову почастішали випадки виникнення пожеж в екосистемах. Суха вітряна погода продовжує сприяти збільшенню пожеж в екосистемах. З початку року по області вже виникло 1917 загорянь, внаслідок яких вогнем пройдено понад 46 тис. га. Сюди входять лісові пожежі, займання торфу, а також сухотрав’я.

За повідомленням Управління ДСНС України у Житомирській області, лише за минулий тиждень на Житомирщині сталося 59 таких загоряння. Найбільше займань залишків сухої рослинності зафіксовано в Коростенському районі.

Найчастіше причинами подібних займань є людський фактор – адже траву підпалюють навмисно, або вона загоряється від кинутого недопалка чи не загашених багать. А суха та вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. Часто пожежі розповсюджуються і на житлові та господарські будівлі. І, як ми всі пам’ятаємо, вогонь може перекидатися з відкритих територій і на лісові масиви.

Отже, доки триває пожеженебезпечний період, рятувальники закликають громадян не випалювати сухотрав’я, оскільки це не тільки завдає шкоди здоров’ю, а й руйнує екосистему. А у випадку виникнення будь-яких надзвичайних подій чи ситуацій терміново звертайтеся до Служби порятунку за номером «101»!