Сергій Микитюк побував з робочим візитом в Озерянці

1 лютого, як і планувалося, голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк відвідав с. Озерянку, де провів зустріч з місцевим активом та ознайомився зі станом справ на об’єктах соціальної інфраструктури.

Розпочався візит з огляду адмінбудівлі сільської ради, яка практично повністю оновлена та має новий дах. Тут також розташовано бібліотеку та фактично готове приміщення під розміщення фельдшерсько-акушерського пункту. У ньому заплановано, серед іншого, й організацію роботи стоматологічного кабінету, облаштовано внутрішній санвузол. Проблемним у даній будівлі залишається питання обігріву приміщень. Через це «новосілля» сільського медзакладу поки що відкладається.

Оскільки тут облаштовано електричне опалення, а наявні потужності не дозволяють забезпечити його повноцінне функціонування, існує нагальна потреба в новому приєднанні до електромережі. У цьому напрямку заплановано розробити відповідну проектно-кошторисну документацію та ведуться перемовини з Зарічанським РЕМ щодо реалізації проекту. Голова райдержадміністрації пообіцяв сільському голові Леоніду Мовчану всебічну підтримку у цьому напрямку.

Далі, у сучасному, нещодавно реконструйованому Озерянківському будинку культури С. Микитюк зустрівся з активом села. У ході зустрічі було обговорено проблемні моменти у житті громади задля їх подальшого представництва на обласному та загальнодержавному рівнях. Голова РДА нагадав, що держава, у рамках реалізації ініціатив Президента та Уряду, надає всебічну підтримку місцевим громадам. Це відбувається як у рамках секторальних реформ (освітньої, медичної тощо), так і на рівні реалізації конкретних місцевих ініціатив і проектів.

Серед наймасштабніших таких проектів, які реалізовуються наразі у районі, було відзначено проект з придбання комп’ютерного томографа для районної лікарні. Сучасний апарат має запрацювати вже у квітні цього року. Йшлося й про спортивні та культурні проекти, процеси децентралізації, подальша реалізація яких у великій мірі залежить від збереження стратегічного курсу розвитку держави.

Серед основних проблем, озвучених під час зустрічі, можна виокремити закінчення заміни вікон на енергоощадні у місцевій школі, організацію роботи повноцінного дитячого садочка, збереження громадського пасовища за межами населеного пункту, заміну ліхтарів вуличного освітлення та збереження у штаті ФАПу посади медичної сестри.

На завершення візиту С. Микитюк ознайомився зі станом справ у Озерянківській школі. Основну увагу було надано кабінету першачків, який у рамках проекту «Нова українська школа», на рівні з іншими навчальними закладами району, отримав у минулому році нові парти, стільці, комп’ютер, принтер та проектор. Однак, тут ще є над чим працювати. Як підкреслив голова РДА, до створення нового освітнього простору важливо підходити комплексно: робити ремонти класних кімнат, проводити заміну світильників, облаштування ігрової зони. У даному випадку також потрібно оновити дошку, екран для проектора та придбати новий стіл для вчителя. До слова, наразі у першому класі в Озерянці займаються 8 учнів, а загалом школа сьогодні виховує 52 дитини.